system włosów

Osoby zmagające się z łysieniem chwytają się różnych sposobów na zamaskowanie swojej dolegliwości. Jednym ze sposobów na leczenie łysienia jest przeszczep włosów. Poddanie się tej chirurgicznej metodzie terapii jest jednak obwarowane pewnymi warunkami, dlatego coraz więcej osób decyduje się na alternatywne rozwiązania. Wśród najbardziej popularnych są spersonalizowane systemy włosów.

Czym jest przeszczep włosów?

Zacznijmy od krótkiej lekcji historii. Początki transplantacji włosów sięgają końcówki lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to Norman Orentreich dokonał pierwszego przeszczepu. Z biegiem czasu metodę udoskonalano, tak by pozostawiała ona jak najmniej blizn po zabiegu. W Polsce na jej debiut musieliśmy czekać do połowy lat osiemdziesiątych. Przeszczep włosów sprowadza się do pobrania mieszków włosowych z okolic nie objętych łysieniem (najczęściej jest to tył lub bok głowy), po to, by  przeszczepić je w rejony, z których włosy wypadają (zwykle skronie, czoło, czubek głowy, choć można też w ten sposób uzupełniać braki brwi, wąsów czy brody).

To, co w teorii brzmi dość prosto, w praktyce jest zaawansowanym zabiegiem z dziedziny medycyny estetycznej. Kliniki oferujące przeszczep włosów najczęściej wykorzystują metody Strip lub FUE (ang. Follicular Unit Extraction). Transplantację stosuje się jako leczenie łysienia w wypadaniu włosów spowodowanym różnymi przyczynami. Jest to narzędzie do walki z łysieniem androgenowym, łysieniem pourazowym, łysieniem po kuracji stanów zapalnych, łysieniem po napromieniowaniu, łysieniem spowodowanym oparzeniami czy forma ukrywania blizn po operacjach na skórze głowy.

Przeszczep włosów – przepis na wypadanie włosów, który ma swoją cenę

Opisywana metoda, jak każda inna jeśli chodzi o leczenie łysienia, ma swoje wady i zalety. I choć wiele osób przypisuje transplantacji skuteczność i długotrwałość, to coraz więcej osób zwraca uwagę także na drugą stronę medalu. Decydując się na przeszczep włosów nie można zapominać, że jest to (trwający nawet przez kilka godzin) zabieg medyczny, a ten zawsze wiąże się z dozą ryzyka niepowodzenia, powikłań i koniecznością wykazania braku przeciwwskazań do podjęcia leczenia łysienia. Do tego dochodzi jeszcze ból lub dyskomfort podczas relokacji mieszków.

Po opuszczeniu kliniki włosów przychodzi pora na gojenie ran. To proces, który może trwać nawet do trzech miesięcy. W zależności od wybranej metody, zabieg może pozostawiać na skórze głowy mikroblizny. Faktem jest też, że jest to dość droga inwestycja we własny wygląd. Każda klinika włosów ma oczywiście swój cennik, jednak możemy przyjąć, że ceny transplantacji – w zależności od zakresu łysiejącej okolicy, renomy specjalisty, lokalizacji kliniki – rozpoczynają się o kilku tysięcy złotych.

Alternatywne remedium na łysienie

Osobom, które nie chcą lub nie mogą (z przyczyn finansowych czy też zdrowotnych) poddać się transplantacji, w sukurs przychodzą systemy włosów. Co to takiego? Najprościej rzecz ujmując są to innowacyjne sposoby uzupełnienia łysiejącej okolicy, przygotowywane na specjalne zlecenie klienta. I choć mogą one pełnić podobną rolę do tradycyjnie rozumianej peruki, to w praktyce nie mają z nią wiele wspólnego. Spersonalizowane systemy są tworzone z najwyższej jakości materiałów – począwszy od przewiewnej, oddychającej bazy zapewniające skórze duży komfort, na różnych typach włosów kończąc. Dzięki temu otrzymujemy naturalnie wyglądającą fryzurę o określonych parametrach.

Zamawiający może sprecyzować kolor, długość, gęstość i skręt pukli, przez co otrzymuje włosy idealnie odpowiadające jego preferencjom. Systemy, dzięki dopracowanemu mocowaniu, umożliwiają uprawianie różnych dyscyplin sportu, w tym także pływania. Co istotne, klienci mogą zamówić sobie fragmentaryczne systemy, maskujące jedynie łysiejący obszar głowy. Ten sposób pozwala na zagęszczanie włosów w wybranych okolicach, np. takich, w których miał miejsce przeszczep, jednak jego efekty nie są zadowalające. Systemy włosów stanowią skuteczną receptę na wypadanie włosów u kobiet, mężczyzn, a nawet dzieci.

Jak zamówić system włosów?

Systemy włosów to zaawansowane i spersonalizowane sposoby na maskowanie łysiny. Przygotowanie każdego produktu wiąże się z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta, a co za tym idzie także czasem potrzebnym na projekt i produkcję. Dlatego też przed złożeniem zamówienia warto udać się na konsultację do specjalisty z kliniki włosów tworzącej produkt. Możliwość bezpośredniej konsultacji proponuje swoim pacjentom Secondhair Clinic oferująca Secondhair System. To klinika włosów, która prowadzi swoje placówki w największych miastach Polski, dając pacjentom możliwość skonsultowania z trychologiem najlepszej metody na leczenie łysienia i doboru optymalnego systemu włosów.