Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Baza wiedzy łysienia

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

Łysienie jest obecnie problemem dotykającym sporej liczby osób, zarówno mężczyzn, kobiet jak i dzieci. Niniejszy portal ma za zadanie przybliżyć problematykę choroby, jej główne przyczyny, formy występowania i sposoby leczenia.

Utrata włosów nie jest procesem natychmiastowym, dlatego przy niepokojących objawach można podjąć odpowiednie kroki w celu zatrzymania procesu i przywrócenia radości życia. Mamy nadzieję, że dzięki informacjom zawartym na portalu choć kilka osób będzie miało jeden problem z głowy.

Problem łysienia dotyka coraz częściej ludzi młodych. Powoduje przy tym pogorszenie samopoczucia, a nawet może być przyczyną depresji. Zwłaszcza młode kobiety mają problem z utratą włosów, które są dla nich nierzadko najważniejszym atrybutem urody.

Wypadanie włosów nie jest wynikiem zaniedbania czy złego stylu życia. Osoby z tym problemem nie powinny czuć się gorsze. W 95% przypadków zdiagnozowanego łysienia winę ponoszą geny i zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Utrata włosów w młodym wieku stanowi szczególny problem. Naukowcom trudno jednoznacznie stwierdzić przyczyny nasilania się problemu łysienia w obecnych społeczeństwach. Na ile wpływ ma jakościowa zmiana sposobu odżywiana, wszechobecna chemia w spożywanym jedzeniu, a na ile jest to proces genetyczny, wyjaśniany w odniesieniu do teorii doboru naturalnego.

Teoria ta głosi, że geny odpowiedzialne za łysienie są częściej przekazywane, gdyż kobiety preferują łysych mężczyzn i to właśnie im rodzą dzieci. Wobec czego geny te mają większe szanse na reprodukcję i przetrwanie. Pozostaje przy tym zagadką, dlaczego kobiety preferują łysych mężczyzn.

Czy jest to zwiazane z pozycją społeczną, czy raczej podświadomie wyczuwają u łysych mężczyzn większą obecność testosteronu – męskiego hormonu, który ma z nich czynić lepszych jakościowo osobników. Pomijając przyczyny wzorstu zjawiska łysienia we współczesnych społeczeństwach, postaramy się wyjaśnić podstawowe zagadnienia z nim związane.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte na naszym portalu okażą się dla Państwa przydatne i pomogą przybliżyć problem osób, których dotknął on bezpośrednio.

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Białymstoku i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.