Łysienie jest obecnie problemem dotykającym sporej liczby osób, zarówno mężczyzn, kobiet jak i dzieci. Niniejszy portal ma za zadanie przybliżyć problematykę choroby, jej główne przyczyny, formy występowania i sposoby leczenia.

Utrata włosów nie jest procesem natychmiastowym, dlatego przy niepokojących objawach można podjąć odpowiednie kroki w celu zatrzymania procesu i przywrócenia radości życia. Mamy nadzieję, że dzięki informacjom zawartym na portalu choć kilka osób będzie miało jeden problem z głowy.

Problem łysienia dotyka coraz częściej ludzi młodych. Powoduje przy tym pogorszenie samopoczucia, a nawet może być przyczyną depresji. Zwłaszcza młode kobiety mają problem z utratą włosów, które są dla nich nierzadko najważniejszym atrybutem urody.

Wypadanie włosów nie jest wynikiem zaniedbania czy złego stylu życia. Osoby z tym problemem nie powinny czuć się gorsze. W 95% przypadków zdiagnozowanego łysienia winę ponoszą geny i zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Utrata włosów w młodym wieku stanowi szczególny problem. Naukowcom trudno jednoznacznie stwierdzić przyczyny nasilania się problemu łysienia w obecnych społeczeństwach. Na ile wpływ ma jakościowa zmiana sposobu odżywiana, wszechobecna chemia w spożywanym jedzeniu, a na ile jest to proces genetyczny, wyjaśniany w odniesieniu do teorii doboru naturalnego.

Teoria ta głosi, że geny odpowiedzialne za łysienie są częściej przekazywane, gdyż kobiety preferują łysych mężczyzn i to właśnie im rodzą dzieci. Wobec czego geny te mają większe szanse na reprodukcję i przetrwanie. Pozostaje przy tym zagadką, dlaczego kobiety preferują łysych mężczyzn.

Czy jest to zwiazane z pozycją społeczną, czy raczej podświadomie wyczuwają u łysych mężczyzn większą obecność testosteronu – męskiego hormonu, który ma z nich czynić lepszych jakościowo osobników. Pomijając przyczyny wzorstu zjawiska łysienia we współczesnych społeczeństwach, postaramy się wyjaśnić podstawowe zagadnienia z nim związane.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte na naszym portalu okażą się dla Państwa przydatne i pomogą przybliżyć problem osób, których dotknął on bezpośrednio.