Czasami mamy różne pytania, na które nie potrafimy znaleźć odpowiedzi. Ostatnio mieliśmy zapytanie dotyczące sposobów na porost włosów. Poniżej zamieszczamy odpowiedź.

Czy są domowe i naturalne sposoby na przyspieszenie porostu włosów?

Istnieje kilka wskazówek jak możemy w prosty sposób przyspieszyć porost włosów. Należy jednak pamiętać, iż przy nadmiernym wypadaniu włosów radzimy udać się do trychologa w celu dobrania odpowiedniej kuracji stymulującej. Poniżej przedstawiamy parę wskazówek:

  • Włosy nie lubią zimna i gorąca, ale lubią ciepło. Zatem jeśli chcemy przyspieszyć porost włosów nie narażajmy ich na drastyczne skoki temperatur. Należy unikać lokówek i prostownic, a jeśli nie możemy z nich zrezygnować stosujmy środki ochraniające włosy przed bardzo wysokimi temperaturami.
  • Jedzmy zdrowo, gdyż składniki zbilansowanej diety, tj. Witamina B12, wapń, żelazo i cynk wspomogą szybki porost silnych i grubych włosów. Ponadto przyspieszenie porostu włosów i paznokci powoduje spożywanie świeżych ryb, jajek, sera, soczewicy i orzechów brazylijskich.
  • Postępujmy rozsądnie ze słońcem. Niewielkie dawki promieni słonecznych wpłyną korzystnie na porost włosów, jednak zbyt duże dawki promieniowania słonecznego mogą zbytnio wysuszyć włosy, co prowadzi do osłabienia i wypadania.
  • Przycinajmy włosy regularnie tak często jak tego potrzebują. Włosy wyrastają ze skóry głowy, ale końcówki szybko się starzeją i niszczą, co prowadzi do ich rozdwajania. Rozdwojone końcówki powodują łamanie włosów.
  • Jeśli chcemy przyspieszyć porost włosów zainwestujmy w specjalny szampon i odżywkę, który wspomoże porost włosów. Trycholog na pewno pomoże dobrać odpowiednią pielęgnację. Warto zrezygnować z produktów do stylizacji włosów tj. lakiery, pianki i żele. Chemikalia w nich zawarte prowadzą do szybszego przetłuszczanie się włosów.
  • Masujmy skórę głowy przynajmniej 5-10 minut dziennie, ponieważ masaż stymuluje porost włosów i powoduje, że włosy w naturalny sposób rosną szybciej.
  • Dbajmy o swoje włosy. Należy myć je często używając odpowiednio dobranego szamponu i nie zapominajmy o odżywce.
  • Nie duśmy włosów przez cały dzień pod czapką. Dajmy im oddychać, gdyż włosy, aby rosły szybko i zdrowo potrzebują przestrzeni.
  • Do czesania włosów należy używać szczotek wykonanych z naturalnego włosia, gdyż w trakcie czesania rozprowadza ono naturalny olejek produkowany przez skórę głowy na całych włosach. Ponadto naturalne włosie masuje skórę głowy poprawiając jej ukrwienie, a więc skóra głowy jest wtedy lepiej dotleniona, co w konsekwencji przyczynia się do szybszego wzrostu włosów.