Jak zadbać o skórę głowy w czasie chemioterapii? To pytanie zadaje sobie wiele pacjentek i pacjentów w trakcie leczenia onkologicznego.

Dlatego na stronie Ogólnopolskiej Organizacją Kwiat Kobiecości znajdziecie wywiad z Anną Muzyczek,  specjalistą – trychologiem z naszej Kliniki Włosa SecondHair Clinic, w którym rozmawiamy o skutkach chemioterapii dla włosów i skóry głowy oraz o pielęgnacji skóry głowy podczas leczenia.

Dla osób, które lubią eksperymentować ze swoimi włosami i które szczególnie martwią się, co się z nimi stanie w czasie i po „chemii” fragment rozmowy, który z pewnością uspokoi i da nadzieję na przyszłość: „Włosy bardzo często po chemioterapii odrastają zdrowsze i są w dużo lepszej formie niż przed nią – mówi Anna Muzyczek z SecondHair Clinic. Każda z nas eksperymentuje, poszukuje koloru włosów, w którym wygląda najlepiej, więc niszczymy włosy, nieumiejętnie je farbując i rozjaśniając.  Są one osłabiane również jakością wody, którą wykorzystujemy do  mycia, a po chemioterapii mają szansę odrosnąć nam zdrowe włosy, czasem, podkreślę to drugi raz, o dużo lepszej jakości niż poprzednie.”

Przyłączamy się do Kwiatu Kobiecości i pięknych, znanych Polek i przypominamy – badanie cytologiczne ratuje życie!