Trychologia to nowa dziedzina wiedzy i dlatego rodzi pytania, odpowiadamy na jedno z nich w naszym cyklu porad.

„Od kilku miesięcy moje włosy bardzo się przerzedzają. Dowiedziałam się by poznać przyczynę muszę wykonać badanie trychologiczne. Na czym ono polega?
Marta, 32 lata

W pierwszej kolejności trycholog z Kliniki Włosa SecondHair Clinic przeprowadza krótką ankietę oraz rozmowę, by jak najlepiej poznać problem z jakim się pacjent boryka.  Konsultacja pomoże też określić, co może być przyczyną wypadania włosów.
Następnym etapem jest badanie. Najpierw oglądamy stan skóry głowy i włosów. Przy leczeniu wypadania włosów stan skóry głowy ma ogromne znaczenie. Jeśli skóra będzie zdrowa, to możemy od razu przejść do stymulacji cebulek. Jeśli skóra jest ściągnięta, tłusta lub sucha, podrażniona to w pierwszej kolejności musimy unormować stan skóry głowy byśmy mogli podjąć się leczenia wypadania włosów. Następnie sprawdzamy stan cebulek włosa. By zobaczyć w jakiej fazie życia są cebulki, musimy pobrać ok. 10-20 włosów. Wtedy jesteśmy w stanie ocenić ile włosów jest żywych, ile w stanie przejściowej oraz ile jest włosów martwych. Faza przejściowa włosa jest to faza, kiedy włos szykuje się do śmierci czyli do fazy trzeciej, ostatniej.
Po wykonaniu pełnego badania jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią i najbardziej skuteczną kurację lub zabiegi.