Nasi Klienci i internauci często nas pytają w naszej Klinice Włosa SecondHair Clinic i drogą mailową o to jak radzić sobie z włosami, z ich wypadaniem i innymi problemami w różnych życiowych sytuacjach. Dlatego postanowiliśmy publikować niektóre z tych pytań i odpowiadać na trapiące Państwa tematy.

Dziś pierwsza z naszych porad dotycząca nadczynności tarczycy i wpływu tej choroby na włosy i skórę głowy.

Zachęcamy do czytania i wysyłania nam swoich pytań!

„Od roku mam zdiagnozowaną nadczynność tarczycy. Zauważyłam, że moje włosy w tym czasie bardzo się osłabiły. Co mogę zrobić by im pomóc?
Kasia, 29 lat”

Przy nadczynności tarczycy włosy wyglądają jakby były pokryte woskiem, mają jedwabisty połysk przez co są nienaturalnie błyszczące. Stają się rzadkie, cienkie i sztywne, trudno je ułożyć lub zakręcić.

Obraz skóry głowy pacjenta z nadczynnością tarczycy wykonany podczas badania trychologicznego w Klinice Włosa.

Wypadanie włosów związane jest z immunoglobuliną, którą zaczyna wytwarzać tarczyca.  Immunoglobulina powoduje, że nasz metabolizm przyspiesza, co znacznie skraca cykl życia włosa. Stają się one osłabione oraz szybciej się starzeją.
Należy wyraźnie podkreślić, że żadna kuracja na skórę głowy i włosy, nie powstrzyma wypadania włosów, jeśli nie zostaną wyleczone przyczyny problemu, czyli zaburzenia w pracy tarczycy. Doprowadzenie do unormowania się hormonów tarczycy powoduje samoistne odrastanie włosów.
Można jednak przyspieszyć proces regeneracji i odrostu włosów poprzez odpowiednią pielęgnację oraz zbilansowaną dietę. Jeśli ubytki we włosach są znaczne, należy udać się na spotkanie z trychologiem w celu wykonania badania mikrokamerą ponieważ wtedy jest on w stanie zaproponować nam program intensywnej kuracji stymulującej cebulki włosa do szybszego wzrostu. Zaleca się także by przyjmować suplementy diety.