Karboksyterapia jest to mało inwazyjna i bezpieczna metoda stosowana do walki z łysieniem – wzmacnia i regeneruje cebulki włosowe oraz zapobiega dalszej utracie włosów. Stosowana jest także przy łuszczycy.

Zabieg Karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu w tkanki podskórne czystego CO2 przez niewielką igłę co wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych naczyń kapilarnych. Następuje zwiększenie przepływu krwi, która transportuje tlen i składniki odżywcze do podawanego obszaru, poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Zwiększona ilość CO2 wpływa na stymulację kolagenu, powodując zwiększoną sprężystość skóry. Karboksyterapia jest zabiegiem prawie bezbolesnym. W miejscu ukłucia mogą pojawić się drobne, wypukłe i zaczerwienione ślady. Również w miejscu „rozchodzenia się” gazu może pojawić się zaczerwienienie bądź delikatny obrzęk, który znika już po paru minutach.

Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to więc zabieg bezpieczny, który może pomóc poprawić zdrowie i wygląd naszej skóry głowy i włosów.

Zapraszamy do zapisów!