Zabiegi działające na skórę głowy

Skóra tłusta

Przebieg pierwszego etapu przeprowadzanego zabiegu jest w znacznym stopniu uzależniony od kondycji skóry pacjenta, który wyraża chęć poddania się omawianej procedurze. W sytuacji, gdy skóra produkuje znaczne ilości sebum, może wystąpić konieczność nałożenia specjalistycznego kremu Iboderm, a następnie dokładne wmasowanie go aż do pełnego wchłonięcia. W przeciwnym wypadku krok ten jest zupełnie pomijany. Następnie profesjonalista podejmie się dokładnego umycia zarówno skóry głowy jak i fryzury wysoce wydajnym szamponem Lipoacid, którego głównym zadaniem jest minimalizacja ilości łoju na głowie oraz zahamowanie jego wytwarzania. Kiedy już skóra głowy pacjenta zostanie odpowiednio oczyszczona oraz wysuszona, przychodzi czas na aplikację toniku Lipoacid-T, który to wcierany jest przez specjalistę w poszczególne obszary skóry głowy i ma na celu ograniczenie produkcji sebum, co z kolei przyczynić się może do znacznej poprawy kondycji zarówno skóry jak i porastających ją włosów.

Zabieg nie należy do nadmiernie czasochłonnych, bowiem jego przeprowadzenie zajmuje około 60 minut. Aby jednak przyniósł on spodziewany efekt, konieczne jest jego regularne powtarzanie.

Skóra toksyczna / reaktywna

Aby terapia okazała się skuteczna, niezbędne jest wyeliminowanie podrażnień oraz możliwie jak najbardziej kompleksowa regeneracja uszkodzonych komórek skórnych. W tym celu aplikowany jest wysoce wydajny krem Iboderm, natomiast po jego nałożeniu najczęściej wykonywany jest dodatkowo masaż, którego celem jest zapewnienie, iż substancja całkowicie się wchłonie. Etap ten trwa od piętnastu do dwudziestu minut, natomiast po upływie tego czasu skóra głowy jest dokładnie oczyszczana dzięki zastosowaniu dedykowanego skórze reaktywnej szamponu K-9. W połączeniu z efektywnym tonikiem K-20, możliwe jest zabezpieczenie zarówno skóry jak i włosów przed rozwijaniem się szkodliwych dla organizmu drobnoustrojów, a także wyeliminowanie znacznej ilości bakterii oraz grzybów.

Aby usuwanie zanieczyszczeń oraz toksyn przyniosło spodziewany efekt, zalecane jest poddanie się serii zabiegów. Jedna sesja trwa około 60 minut.

Skóra przetłuszczająca się

W zależności od stopnia, w jakim skóra głowy się przetłuszcza, wystąpić może konieczność aplikacji kremu Iboderm oraz wykonania około dwudziestominutowego masażu mającego na celu dokładne jego rozprowadzenie. Jeżeli kondycja skóry oceniona zostanie jako satysfakcjonująca, krok ten może zostać pominięty. Kluczowym etapem sesji jest nałożenie szamponu Mentol-G, który nie tylko pozwala szybko i skutecznie usunąć nadmiar tłuszczu, ale także zapobiega jego dalszemu wytwarzaniu. Co więcej, produkt ten ma działanie pobudzające i odświeżające, a także pozwala rozszerzyć naczynia krwionośne, co z kolei skutkuje efektywniejszym doprowadzaniem do cebulek włosowych niezbędnych mikroelementów. Ewentualne podrażnienia po terapii łagodzone są przez eksperta przy pomocy toniku K-20.

Zabieg nie należy do nadmiernie czasochłonnych, bowiem jego przeprowadzenie zajmuje około 60 minut. Aby jednak przyniósł on spodziewany efekt, konieczne jest jego regularne powtarzanie.

Skóra z łupieżem tłustym

Sesja rozpoczyna się od aplikacji kremu Iboderm, którego zadaniem jest minimalizacja ewentualnych podrażnień, usunięcie z powierzchni skóry zanieczyszczeń oraz łupieżu, jak też skuteczne zregenerowanie uszkodzonych na przestrzeni kolejnych miesięcy czy lat komórek. Aby zabieg przyniósł spodziewany efekt, specjalista wykonuje dodatkowo masaż mający na celu przyspieszenie wchłaniania substancji aktywnych kremu. Kolejnym krokiem jest nałożenie na skórę szamponów K-9 lub Lipoacid. Nie tylko rozluźniają i skutecznie regenerują one skórę, ale także usuwają łupież, zapobiegając jego dalszemu występowaniu. Aby możliwe było uzyskanie optymalnego efektu, profesjonalista zastosuje także tonik K-20, który pozostawiony zostanie przez kilka minut na głowie celem ograniczenia ilości tłustego łupieżu do absolutnego minimum.

Aby możliwe było faktyczne pozbycie się łupieżu, rekomendujemy poddanie się serii zabiegów. Jedna sesja trwa około 60 minut.

Skóra nieodżywiona

W rzeczonym przypadku niezbędne jest w pierwszej kolejności zaaplikowanie kremu Iboderm, który to w znacznym stopniu przyspieszy regenerację komórek skóry głowy, które mogły ulec znacznemu uszkodzeniu z uwagi na długotrwałe niedostarczanie im niezbędnych składników odżywczych. Kiedy już ten etap zostanie zakończony, ekspert wykona długotrwały masaż stymulujący, a następnie nałoży na skórę szampon rewitalizujący Proteinas pH 5.5, który przywróci jej zadowalający stan, jak również korzystnie wpłynie na kondycję cebulek włosowych. Aby włosy pacjenta stały się zauważalnie zdrowsze i bardziej lśniące, ekspert zastosować może także ampułki noszące nazwę Vasodil Minol, dzięki którym możliwa będzie szybka i efektywna odbudowa mieszków włosowych oraz ograniczenie ryzyka nadmiernej utraty włosów w przyszłości.

Aby możliwa była długotrwała regeneracja skóry legitymującej się niewystarczającym stopniem odżywienia, zachęcamy pacjentów, by poddali się serii zabiegów. Jedna sesja trwa około 60 minut.

Skóra sucha / odwodniona

Terapię rozpoczyna się od aplikacji na skórę głowy przetestowanego dermatologicznie oraz w stu procentach bezpiecznego kremu Iboderm. Nie tylko odpowiednio rozluźni on skórę i przygotuje ją do dalszej części zabiegu, ale także zainicjuje procesy regeneracji komórkowej, dzięki czemu zarówno skóra jak i włosy będą prezentować się po kilku sesjach zauważalnie lepiej. Kiedy już krem zostanie nałożony, ekspert przeprowadza około dwudziestominutowy masaż, którego zadaniem jest umożliwienie pełnej absorpcji wszystkich substancji aktywnych zawartych w preparacie. Kolejnym krokiem jest eliminacja pozostałości martwego naskórka oraz przywrócenie skórze pożądanej gładkości – można to osiągnąć między innymi dzięki wykorzystaniu szamponów Dermopel i Equiderm, a następnie wzmocnienie ich efektu przy pomocy ampułek Equitox. Umożliwi to usunięcie zanieczyszczeń, jak również dodatkowe nawilżenie całej powierzchni ciała poddawanej zabiegowi.

Mimo faktu, iż jeden zabieg nie trwa dłużej niż 60 minut, zalecamy odbycie co najmniej kilku sesji, aby uzyskać w pełni zadowalające rezultaty.

Skóra łuszczycowa

Aby możliwe było znormalizowanie tego typu skóry, zabieg musi rozpocząć się od oczyszczenia obszarów dotkniętych chorobą. Najlepsze efekty daje zastosowanie toniku Fancy, którego działanie jest następnie wzmacniane kremem Iboderm. Naukowcy dowiedli, iż sprawdza się on ponadprzeciętnie dobrze jeżeli chodzi o regenerację uszkodzonych komórek oraz nawilżenie i rewitalizację skóry. W przypadku, gdy ekspert zauważy, iż skóra nie jest nadmiernie wyniszczona przez chorobę, przeprowadzi on masaż mający na celu pobudzenie skóry oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych, co z kolei przełoży się na szybszy transport do cebulek włosowych niezbędnych składników i mikroelementów. Głowa pacjenta zostanie także obmyta szamponem Liposin, który to wyeliminuje pozostałości martwego naskórka i zadba o nawilżenie obszaru poddawanego zabiegowi. Ostatnim etapem sesji jest aplikacja substancji aktywnych zawartych w ampułkach Equitox, które to pomagają skórze powrócić do stanu sprzed choroby.

Podczas regeneracji skóry, zachęcamy pacjentów, by poddali się serii zabiegów. Jedna sesja trwa około 60 minut.

Skóra z Łupieżem suchym

Wstęp do zabiegu stanowi nałożenie na skórę głowy osoby dotkniętej łupieżem wydajnego kremu Iboderm, który odpowiednio ją nawilży i zregeneruje, dodatkowo przygotowując ją w sposób optymalny do dalszych etapów terapii. Kiedy już substancja zostanie zaaplikowana, przychodzi czas na energiczny masaż. Trwa on około 20 minut i ma na celu pobudzenie komórek do efektywniejszej pracy, jak również optymalną absorpcję składników aktywnych kremu. Aby możliwe było pozbycie się łupieżu suchego raz na zawsze, konieczne jest umycie głowy szamponem Dermopel , a następnie aplikacja odpowiedniej ilości toniku Fancy, które to preparaty pozwolą znormalizować skórę, cofnąć zmiany chorobowe oraz zapobiec pojawianiu się łupieżu w nadmiernych ilościach w przyszłości. W sytuacji, gdy ekspert zaobserwuje duże jego skupiska w określonych obszarach głowy, masaż regeneracyjny i odświeżający zostanie wykonany ponownie celem uzyskania możliwie najbardziej zadowalających efektów.

Pojedyncza sesja terapeutyczna trwa około 1 godziny, jednakże jeżeli pacjent chciałby zapomnieć o problemie z łupieżem raz na zawsze, zalecamy poddanie się serii zabiegów.

Zapalenie skóry

Aby możliwe było zminimalizowanie skutków zapalenia, od razu po rozpoczęciu zabiegu ekspert nałoży na obszary dotknięte chorobą przebadany dermatologiczne oraz umożliwiający osiągnięcie ponadprzeciętnych rezultatów tonik Fancy, którego działanie zostanie dodatkowo wzmocnione kremem Iboderm. Synergia obydwu substancji umożliwi pobudzenie skóry głowy oraz przyspieszy regenerację uszkodzonych i funkcjonujących w sposób nieprawidłowy komórek. Jeżeli ekspert zaobserwuje, że zmiany chorobowe nie wymagają intensywnego leczenia, wykona on dodatkowo stymulujący masaż, którego punktem kulminacyjnym będzie umycie skóry głowy oraz włosów szamponem Liposin. Od razu po jego zastosowaniu cały obszar poddawany terapii stanie się gładszy i elastyczniejszy. Ostatnim punktem sesji jest aplikacja ampułek Equitox lub Fancy, które pozwalają pozbyć się nieprzyjemnego i powodującego dyskomfort swędzenia, osłabiają symptomy chorobowe oraz wspomagają leczenie.

Całość zabiegu trwa mniej więcej 60 minut, w zależności od stopnia zaawansowania stopnia zaawansowania problemu zdrowotnego. Jeżeli klient chciałby jednakże osiągnąć maksymalnie zadowalające efekty, zaleca się poddanie serii kilku lub kilkunastu zabiegów.

Zabiegi działające na problem

Łysienie plackowate

Jako, że łysienie plackowate jest problemem złożonym, wymaga ono wieloetapowego leczenia. Najczęściej jego przebieg podzielić można na trzy główne etapy:

1. Nawilżanie
Aby możliwa była dalsza praca ze skórą głowy, konieczne jest jej nawilżenie, na przykład przy pomocy kremu Iboderm mającego na celu skuteczną i relatywnie szybką regenerację komórek skórnych, które mogły zostać uszkodzone na skutek choroby. Aplikacja substancji oraz następujący po niej masaż pozwalają na przygotowanie głowy do dalszych etapów leczenia, jak również zwiększają wydajność naczyń krwionośnych, które o wiele szybciej dostarczają do cebulek niezbędne mikroelementy. Następnie ekspert nakłada na obszar poddawany zabiegowi tonik Fancy, który nie tylko minimalizuje ilość wypadających włosów, ale także stymuluje porost nowych. Czas trwania sesji: około 60 minut.

2. Stymulacja
Kiedy już skóra głowy zostanie odpowiednio przygotowana, konieczne jest wykorzystanie kremu Iboderm, dzięki któremu obszar na którym ekspert pracuje zostanie wygładzony i nawilżony. Aby substancje aktywne wchłaniały się efektywniej, możliwe jest przeprowadzenie dodatkowego masażu. Kiedy zostanie on nałożony, ekspert zaaplikuje na skórę tonik R-activo oraz poda klientowi suplementy diety zawierające niezbędne składniki odżywcze, witaminy oraz mikroelementy. Będą one działały od środka, natomiast nadmieniony tonik przeniknie do cebulek włosowych intensywnie je pobudzając i odbudowując. Jako, że produkt ma także działanie rozgrzewające, rozszerzy on naczynia krwionośne, dzięki czemu niezbędne mikroelementy dostarczane będą do cebule szybciej i z większą częstotliwością. Czas trwania sesji: około 60 minut. Zalecane jest poddanie się kilku lub (w przypadkach ekstremalnych) kilkunastu zabiegom.

3. Odżywianie

Kiedy skóra głowy, a w szczególności cebulki włosowe zostaną poddane odpowiedniej stymulacji, przychodzi czas na ich odżywienie oraz wzmocnienie. Ekspert dokonuje tego poprzez nałożenie na skórę kremu Iboderm. Jego głównym zadaniem jest odbudowa komórek i zapewnienie im możliwości prawidłowego funkcjonowania. Aby produkt został szybciej zaabsorbowany, wykonany może zostać także masaż. Kiedy dobiegnie on końca, ekspert pokryje obszar poddawany terapii skutecznym i bezpiecznym szamponem Dermopel, którego głównym zadaniem jest usunięcie nadmiaru martwego naskórka oraz znaczne zwiększenie poziomu nawilżenia skóry. Ostatnim krokiem jest przyspieszenie porostu nowych włosów – można to osiągnąć korzystając z synergii ampułek Vasodil Minol oraz specjalnych plastrów stymulujących.
Czas trwania sesji: około 60 minut.

Na wypadanie włosów / Zabieg pobudzający porost włosów

Aby możliwa była stymulacja włosów do wzrostu, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie do tego skóry głowy, między innymi poprzez wykorzystanie kremu Iboderm, który to po aplikacji musi zostać dokładnie wmasowany, aby wszystkie jego składniki zostały w pełni wchłonięte przez skórę głowy. Kiedy ten proces zostanie zakończony, konieczne jest odświeżenie powierzchni poddawanej leczeniu przy pomocy toniku R-Activo. Niemalże od razu po nałożeniu zwiększy on średnicę naczyń krwionośnych oraz poprawi ich funkcjonowanie, co jest gwarancją, iż do cebulek docierać będzie o wiele więcej składników odżywczych oraz mikroelementów, co z kolei poskutkuje regeneracją komórek oraz pobudzeniem mieszków do produkcji nowych włosów. Znacznie zmniejszy się także tempo ich wypadania.

Mimo faktu, iż jeden zabieg nie trwa dłużej niż 60 minut, zalecamy odbycie co najmniej kilku sesji, aby uzyskać w pełni zadowalające rezultaty.

 

Zabiegi w trakcie chemioterapii

I faza leczenia

Leczenie rozpoczyna się od aplikacji na obszary dotknięte nadmiernym wypadaniem lub przerzedzeniem się włosów kremu Iboderm. Jego zadaniem jest zregenerowanie uszkodzonych przez chorobę lub czynniki zewnętrzne komórek, jak również przygotowanie obszaru do dalszych etapów kuracji. Jeżeli stan skóry na to pozwala, ekspert przeprowadza około dwudziestominutowy masaż, którego celem jest jej pobudzenie oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych. Kolejny krok to umycie zarówno skóry głowy jak i włosów skutecznym szamponem Dermopel oraz aplikacja ampułek Equitox. Pierwsza z substancji umożliwia usunięcie nadmiaru martwego naskórka, natomiast druga z nich normalizuje skórę jednocześnie eliminując z jej powierzchni niepożądane zanieczyszczenia czy toksyny.

Aby możliwa była długotrwała regeneracja skóry, zachęcamy pacjentów, by poddali się serii zabiegów. Jedna sesja trwa około 60 minut.

II faza leczenia

(Polega on na intensywnej stymulacji przeprowadzonej po około 8 tygodniach od momentu zakończenia chemioterapii)

Drugi etap leczenia rozpoczynamy podobnie jak miało to miejsce w przypadku fazy początkowej, a więc poprzez nałożenie na skórę głowy regenerującego i zawierającego znaczne ilości składników odżywczych kremu Iboderm. Jest on przez profesjonalistę wcierany podczas masażu, co ma za zadanie przyspieszyć jego wchłanianie oraz zmaksymalizować efektywność absorbcji niezbędnych składników odżywczych.
Ostatnim krokiem jest stymulacja cebulek włosowych do produkcji większej ilości włosów, co osiągamy poprzez naniesienie na obszar poddawany terapii odpowiedniej ilości toniku R-activo, którego działanie może zostać dodatkowo wzmocnione poprzez zastosowanie specjalistycznych plastrów poprawiających funkcjonowanie naczyń krwionośnych.

Zabieg nie należy do nadmiernie czasochłonnych, bowiem jego przeprowadzenie zajmuje około 60 minut. Aby jednak przyniósł on spodziewany efekt, konieczne jest jego regularne powtarzanie.