Dziś w naszym cyklu porad publikujemy pytanie pani Agnieszki, która jest zaniepokojona z powodu problemów z włosami i skórą głowy

Zaniepokoił mnie stan mojej skóry głowy. Od jakiegoś czasu moje włosy bardzo się przetłuszczają, myję włosy codziennie rano ponieważ wieczorem są tłuste i ciężkie, pojawiło się też swędzenie. Czy można stwierdzić co mi dolega i co powinnam zrobić by złagodzić bądź wyleczyć objawy?
Agnieszka, 30 lat

Z twojego opisu wynika, że na pewno nie masz skóry przetłuszczającej się. Objawy jakie opisałaś wskazują na tłustą skórę głowy która może lub już doprowadziła do tego że pojawił się tłusty łupież. Gdy skóra jest tłusta ujścia włosa są zapchane przez co tworzy się stan zapalny co prowadzi do rozwoju bakterii i mikrobów. Oczywiście problem tłustej skóry i tłustego łupieżu można wyleczyć za pomocą zabiegów przy użyciu dermokosmetyków marki Rueber. Jednak w pierwszej kolejności konieczna jest wizyta u trychologa, który stwierdzi czy borykasz się tylko z problemem tłustej skóry głowy czy jeszcze dodatkowo pojawił się tłusty łupież. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie dermokosmetyki dla Ciebie.


Obraz skóry głowy pacjenta z tłustą skórą głowy i łupieżem tłustym.