Dziś w naszym cyklu porad odpowiadamy na pytanie jednej z internautek dotyczące sezonowego wypadania włosów.

„Zauważyłam, że podczas jesieni wypada mi dużo więcej włosów. Co mogę zrobić by zmniejszyć ich nadmierne wypadanie w tym czasie?”
Ewka, 38 lat

Cztery pory roku to karuzela zmieniających się warunków atmosferycznych, naturalnych rytmów przyrody i naszych aktywności. Każda z nich niesie dla włosów inne zagrożenia i może być przyczyną ich wypadania. Natomiast wiosna i jesień to pory roku, w których wypadanie włosów jest wzmożone.

W tym okresie należy używać specjalnych kosmetyków, które będą stymulować mikrocyrkulację skóry głowy. W Klinice Włosa SecondHair Clinic polecamy zabieg Davines do wypadających i przerzedzonych włosów.

Podczas tego zabiegu stosuje się linię produktów Energizing, która została opracowana by skutecznie zwalczać problemy skóry głowy i włosów z tendencją do wypadania włosów oraz stanowi kurację zapobiegającą różnymi rodzajom łysienia.

W linii Energizing dostępne są: Szampon, Lotion, Żel i Koncentrat. Produkty te zawierają Fitoceutyki z kofeiny połączone z sirtuinami i beta-glukanami. Kofeina stymuluje metabolizm komórek skóry głowy, zapewniając dotlenienie jej tkanek. Beta-glukany to biologiczne polisacharydy, które wzmacniają system obronny i odpornościowy, natomiast sirtuiny znane również jako „proteiny długowieczności” działają przeciwutleniająco i zapobiegają starzeniu się, jednocześnie wzmacniając i dodając energii skórze głowy.

Linia ta zawiera olejki eteryczne z cynamonu, imbiru i czarnego pieprzu, które również stymulują mikrocyrkulację.
W przypadku sezonowej utraty włosów zabieg działa zapobiegawczo, spowalniając proces utraty włosów poprzez stymulowanie metabolizmu, wzmacniając i dodając objętości cienkim, osłabionym włosom.