Trychologia to dziedzina medycyny zajmująca się włosami i ich chorobami. Ta nowa nauka bada stan skóry głowy i włosów oraz związane z nimi schorzenia. Pomaga tym samym diagnozować i rozwiązywać problemy związane z włosami takie jak:

  • wypadanie włosów,
  • łysienie,
  • przerzedzenia,
  • tłusta skóra głowy,
  • sucha skóra głowy,
  • łojotokowe zapalenie skóry,
  • łupież,
  • łuszczyca,
  • włosy zniszczone chemicznie i mechanicznie.

Wypadanie włosów oraz problemy ze skórą głowy wpływają negatywnie na samoocenę i poczucie własnej wartości. Włosy to nie tylko atut, ale i ważny element życia zarówno kobiety jak i mężczyzny, który dodaje atrakcyjności i pewności siebie. Ciężko jest funkcjonować, gdy cały czas walczymy z uciążliwym problemem z włosami, który obniża naszą jakość życia. W świecie komputerów, telefonów komórkowych, mikrofalówek, rozwoju technologi, przetworzonej żywności, w codziennym braku czasu, życiu w biegu, stresie i zanieczyszczeniach środowiska, problemy z włosami dotykają nas coraz częściej.
Czynniki te powodują wolniejsze krążenie krwi w skórze głowy co powoduje uśpienie mieszków włosowych. Pobudzić je można do życia poprzez dostarczenie odpowiednich substancji odżywczych i specjalistyczne zabiegi dobrane indywidualnie do każdego Klienta.

Głównym zadaniem dziedziny medycyny noszącej nazwę trychologii jest zidentyfikowanie problemu skórnego lub genetycznego powodującego nadmierną utratę włosów czy też ich przerzedzanie się. Najczęściej lekarz stawia diagnozę po przeprowadzeniu badania przy pomocy mikroskopijnej kamery, która to wykorzystywana jest celem dokładnego przeanalizowania struktury skóry głowy w poszukiwaniu ewentualnych problemów zdrowotnych czy groźnych zmian. Duże powiększenie pozwala ekspertowi także określić stan i kondycję włosów, bowiem możliwe jest przyjrzenie się z bliska nie tylko im samym, ale także ich korzeniom.
Jeżeli po przeprowadzonym badaniu okaże się, że problemy z włosami z którymi się Państwo zmagają spowodowane są określoną dolegliwością, uwarunkowaniami genetycznymi, czy też czynnikami zewnętrznymi, istnieje możliwość opracowania dla Państwa spersonalizowanej terapii, która to przywróci skórze głowy zadowalający stan oraz sprawi, że włosy nie tylko przestaną wypadać w dużych ilościach, ale także staną się zdrowsze, gęstsze i bardziej lśniące. Diagnoza postawiona przez eksperta przy wykorzystaniu zaawansowanego sprzętu medycznego jest gwarancją szybkiej poprawy stanu zdrowia, a także przywrócenia pacjentom radości życia i pewności siebie.