Karboksyterapia to wysoce skuteczny a także bezpieczny zabieg, którego celem jest stymulacja oraz poprawa kondycji cebulek włosowych. Sprawia on, że włosy nie tylko przestaną nadmiernie wypadać, ale też staną się zdrowsze, widocznie gęstsze i bardziej sprężyste.

Na czym polega omawiana terapia? Bazuje ona na podskórnej aplikacji dwutlenku węgla, dzięki czemu możliwe jest bezbolesne i nieinwazyjne rozszerzenie naczynek krwionośnych, co z kolei przyspiesza transport oraz dostarczanie do cebulek włosowych niezbędnych im składników odżywczych. Stymulacja taka powoduje przyspieszenie produkcji kolagenu będącego jednym z głównych budulców włosów. Karboksyterapia nie prowadzi do jakichkolwiek podrażnień ani uczuleń. Jedynym widocznym śladem jej przeprowadzenie może być niewielki obrzęk oraz zaczerwienienie w miejscu wkłucia igły, jednakże u większości klientów znikają one w przeciągu kilku do kilkunastu minut od momentu zakończenia zabiegu.

Jako, że karboksyterapia uznawana jest przez ekspertów za zabieg stricte medyczny, przed wprowadzeniem do katalogu świadczonych przez salony fryzjerskie usług musiała zostać poddana dokładnym, rygorystycznym testom pod kątem bezpieczeństwa i efektywności. Z przyjemnością informujemy, że przeprowadzone badania dowiodły, iż jest ona rozwiązaniem wręcz idealnym dla osób zmagających się z nadmiernym wypadaniem lub przerzedzaniem się włosów.