Czym jest mikropigmentacja?

Problem łysienia czy przerzedzenia włosów dotyka zarówno dojrzałych jak i młodych mężczyzn. Problemy z włosami wpływają negatywnie na psychikę, powodują kompleksy i obniżenie samooceny. Metoda HFS to doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się z problemem utraty czy przerzedzenia włosów.

Metoda mikropigmentacji skóry głowy pozwala skutecznie „odtworzyć” włosy na skórze. HFS jest jedyną na świecie metodą mikropigmentacji skóry głowy gdzie stosuje się nie tylko klasyczne metody, ale również specjalny Roller, który w szybkim tempie symuluje drobne włoski. Koniec z zakolami, zaczeskami i różnego rodzaju metodami maskowania przerzedzeń.

Problem łysiny nareszcie z głowy!

image_179

Mikropigmentacja skóry głowy HFS – rewelacyjny sposób na łysienie i kamuflaż blizn w wersji HI TECH.

Dla kogo?

Mikropigmentacja skóry głowy dedykowana jest zarówno mężczyznom jak i kobietom. Zabieg można wykonać zarówno w przypadku całkowitej utraty włosów, przerzedzenia włosów, łysienia plackowatego czy w celu kamuflażu blizn na głowie.

Metoda Mikropigmentacji HFS jest idealnym rozwiązaniem również dla kobiet, gdzie optycznie zagęszcza się długie lub półdługie włosy. Blada skóra staje się ciemniejsza i nie prześwituje przez przerzedzone włosy. Na skórze uzyskujemy efekt delikatnego cienia dopasowanego odpowiednio do koloru włosów. Efekt zamaskowania przerzedzeń jest podobny jak w przypadku stosowania produktów z mikro włóknami marki np Toppik, natomiast pozostaje na głowie do 2 lat i sprawia, że w każdej sytuacji będziesz czuć się pewnie i komfortowo.

Jak przebiega zabieg?

 1. Konsultacja
  Mikropigmentacja skóry głowy rozpoczyna się od konsultacji podczas której klient uzyska odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące zabiegu i obejrzy wykonane zdjęcia klientów, którzy skorzystali z tej metody.
  Następnym krokiem jest ustalenie i narysowanie linii włosów oraz doboru odpowiedniego koloru pigmentu.
 2. Test pigmentu
  Bardzo ważne jest by wykonać również test pigmentu na małej powierzchni skóry by wykluczyć alergię oraz upewnić się, czy wybrany kolor pigmentu jest właściwy. Reakcje alergiczne raczej nie występują, ale chcemy mieć 100% pewność zanim przystąpimy do zabiegu. Szeroki wybór profesjonalnych pigmentów farmaceutycznych gwarantuje perfekcyjne dopasowanie koloru oraz odcieni do naturalnych włosów i karnacji skóry.
 3. Zabieg
  Przed wykonaniem pierwszego zabiegu dokładnie ustalamy wspólnie z Klientem jaka ma być docelowa gęstość, odcień oraz linia włosów.
  Wspólnie wybieramy najlepszą opcję mając na uwadze preferencje Klienta, tak aby efekt był jak najbardziej naturalny.
  Przystępujemy do mikropigmentacji i wprowadzenia pod skórę pigmentu za pomocą klasycznej pojedynczej igły bądź Rollera podłączonego do urządzenia ORON57.

Roller – ORON 57

Specjalny aparat ORON 57 opracowany został z myślą o pacjentach, którzy pragną poddać się zabiegowi mikropigmentacji skóry głowy. Poszczególne moduły urządzenia poddane zostały rygorystycznym testom, dzięki czemu mogą Państwo mieć pewność, że terapia z wykorzystaniem aparatu nie tylko nie będzie niosła za sobą jakichkolwiek nieprzyjemnych skutków ubocznych, ale także będzie wysoce skuteczna oraz precyzyjna. Dzięki zaawansowanym technologicznie mikroprocesorom, operator jest w stanie kontrolować oraz w dowolnym momencie zmienić częstotliwość i siłę wykonywanych wkłuć.

Roller to z kolei kartridż obsługujący zestaw obracających się igieł umożliwiających wykonywanie nakłuć o perfekcyjnej głębokości podczas zabiegu mikropigmentacji. To pierwsze tak zaawansowane rozwiązanie dostępne w branży. Po użyciu może on zostać usunięty i zastąpiony nowym kartridżem, dzięki czemu całkowicie wyeliminowane zostaje ryzyko zakażenia lub wystąpienia skutków ubocznych przeprowadzonego zabiegu.

Mikropigmentacja nie należy do procesów czasochłonnych, bowiem zależnie od ilości wkłuć jakie mają zostać wykonane trwać on może od jednej do maksymalnie dwóch godzin. Gwarantujemy, że od razu po zakończeniu terapii zauważą Państwo poprawę kondycji skóry głowy oraz włosów.

roll_man

Korzyści:

 • Mikropigmentacji mogą poddać się pacjenci w dowolnym wieku, zarówno panie jak i panowie.
 • Zabieg znacznie spowalnia tempo wypadania włosów spowodowane chorobami, uwarunkowaniami genetycznymi oraz czynnikami zewnętrznymi.
 • Terapia pozwala wizualnie zagęścić włosy, zwiększyć ich sprężystość oraz sprawić, że będą one znacznie bardziej lśniące.
 • Urządzenie, przy pomocy którego wykonywana jest mikropigmentacja jest nie tylko skuteczne ale i bezpieczne – nie występuje ryzyko podrażnienia czy alergii na skutek jego wykorzystania.
 • Innowacyjna metoda HFS daje klientowi możliwość samodzielnego określenia zakresu zabiegu oraz dostosowania jego spodziewanych efektów do wieku, aparycji oraz typu fryzury.
 • Mikropigmentacja pozwala również zakryć nieestetyczne blizny oraz przebarwienia pojawiające się w obszarze skóry głowy.

Skuteczność mikropigmetacji przeprowadzonej metodą HFS

Wielu klientów pyta o okres, przez jaki zaaplikowany podczas zabiegu pigment pozostawać będzie pod skórą. Niestety, dokładne określenie ram czasowych jest niemalże niemożliwe, bowiem skuteczność mikropigmentacji zależna jest między innymi od:

 • częstotliwości ekspozycji skóry na promienie słoneczne
 • fototypu oraz typu skóry
 • odczynu pH skóry
 • okresu, po jakim naskórek w pełni się zregeneruje
 • wieku pacjenta
 • częstotliwości oraz ilości przyjmowanych leków mogących mieć wpływ na skórę głowy
 • W większości przypadków, pigment pozostaje pod skórą od 12 do nawet 24 miesięcy od momentu zakończenia terapii.

Czas na ULTRANOWOCZESNY
– pierwszy na świecie –

OPATENTOWANY ZABIEG PERMANENTNEJ SYMULACJI

włosów na skórze głowy
HFS (Hair Follicle Simulation)

Przed i po mikropigmentacji

Magazyn Eden uznał zabieg Mikropigmentacji skóry głowy HFS za Hit ESTETYCZNY 2013.