Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Jakie są właściwości fizyczne włosa?

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

9 listopada 2015r.

Jak co tydzień, czas na poradę. Tym razem przedstawiamy właściwości fizyczne włosa.

Jakie są właściwości fizyczne włosa?

Właściwościami fizycznymi włosa są:

-trwałość,

-zdolność pochłaniania wody

-zdolność przewodzenia elektryczności,

-giętkość i elastyczność.

Trwałość włosa związana jest z odpornością na czynniki biologiczne, mechaniczne i chemiczne. Czynniki chemiczne dzielimy na kwaśne oraz zasadowe i utleniające. Czynniki chemiczne kwaśne korzystnie reagują z włosami. Czynniki chemiczne zasadowe i utleniające są dla naszych włosów szkodliwe. Uszkadzają jego trwałość, elastyczność oraz strukturę. Giętkość i elastyczność włosa wynika z faktu iż pod wpływem ciepła włos traci elastyczność oraz zmienia kształt. Kurczenie, wydłużenie bądź pęcznienie włosa zależne jest od ilości wody jaką pochłonął z otoczenia.

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.