Bazy włosów Secondhair
Przykłady i rodzaje uzupełnienia włosów
Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów
Licznych zalet indywidualnie tworzonych rozwiązań uzupełnień włosów nie trzeba nikomu przedstawiać. To przygotowanie produktu według dokładnej specyfikacji, spełnienie wszystkich wymagań i wytycznych, co owocuje otrzymaniem idealnie pasującego produktu, który w 100% trafia w gust odbiorcy.
W przypadku systemów uzupełnień włosów nie jest inaczej. Mnóstwo parametrów systemu ustalanych przed jego stworzeniem gwarantuje, że otrzymane uzupełnienie spełnia swoją rolę oraz będzie pasować do typu urody oraz kształtu twarzy osoby, która go nosi. Ilość możliwych opcji do wyboru może na starcie przyprawić o zawrót głowy. Jednym z najważniejszych elementów uzupełnienia, bez którego w zasadzie system nie może powstać, jest baza. Ponieważ dostępne bazy systemów są różne, oferują w różnym stopniu spełnienie wytycznych takich jak chociażby jej wytrzymałość, delikatność czy przewiewność. Dlatego też prezentujemy poniżej najważniejsze cechy kilku ich głównych grup, aby lepiej poznać rodzaje baz systemów włosów.
Klasycznie i tradycyjnie: bazy Classic
Bazy tego typu to jedne z najpopularniejszych baz wśród użytkowników systemów włosów. Łączą w sobie materiały: siateczkowy oraz imitujący skórę - to sprawia, że klienci chętnie je wybierają. Do głównych zalet tych baz należy wytrzymałość i odpowiednia grubość. Dzięki temu systemy uzupełnień z takimi bazami charakteryzują się większą trwałością. Spośród baz klasycznych najchętniej wybierane są bazy: D7-3, A44 oraz A33.
Pierwsza z nich jest, niezaprzeczalnie, najczęściej wybieraną bazą zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Ta baza składa się z części siatkowej w środku (nylon monofilament - monoskóra), a dookoła niej zastosowano materiał imitujący skórę, czyli poliuretan (w skrócie określany PU). Warstwa tego materiału jest podwójna, co wpływa pozytywnie na trwałość bazy. Przód bazy D7-3 stanowi podwójnie podwinięta koronka lace, dzięki której wygląd linii włosów jest zbliżony do naturalnego. Opisywana baza dobrze sprawdza się przy rożnych gęstościach włosów - jednak wybrana gęstość nie powinna być zbyt niska, natomiast sugerowana gęstość włosów to 120%. Sposób mocowania do głowy: klipsy albo klej i/lub plastry.
Bazy A44 oraz A33 charakteryzują się wysoką wytrzymałością i zapewniają naturalny wygląd uzupełnienia włosów. W obu bazach część środkowa to rodzaj siatki (nylon monofilament, który zapewnia przewiewność bazy), a dookoła znajduje się poliuretan: w bazie A44 w pojedynczej warstwie, zaś w bazie A33 w podwójnej. Dodatkowo w bazie A33 przód jest zakończony pojedynczą warstwą poliuretanu, w którą włosy są wstrzyknięte, przez co wygląda ona bardziej naturalnie. Systemy z tymi bazami można mocować podobnie jak w bazie D7-3, czyli za pomocą klipsów, kleju i/lub plastrów.
Specjalna koronka z przodu, czyli bazy Lace front
Bazy tego typu stanowią połączenie estetycznego wyglądu oraz komfortu noszenia i przewiewności. Z przodu bazy znajduje się koronka (lace), która sprawia, że cała linia włosów wygląda bardzo naturalnie. Problemem może być zauważalna różnica w wadze materiałów (koronki i skóry). Na zetknięciu materiałów daje się wyczuć niewielki szew. Najczęściej używane bazy typu lace front to: P135, P138 oraz P238.
Baza P135 łączy w sobie takie cechy jak: naturalny wygląd, wygodę, bezproblemowe czyszczenie i możliwość dowolnego doboru gęstości włosa. Z przodu zastosowano siatkę, w środku nylon monofilament. Z kolei z tyłu i po bokach konstrukcję bazy wzmocniono podwójną warstwą poliuretanową, czyli imitacją skóry. Sugerowane mocowanie bazy do głowy to klipsy albo taśma.
Baza P138 składa się z zastosowanej z przodu koronki (lace), a ta ma - w porównaniu z koronką w bazie P135 - nieco większe oczka. Tylna część oraz boki, tak jak w poprzedniej bazie, posiada podwójną warstwę poliuretanu, a w środku nylon monofilament. Sugerowane metody mocowania to klipsy albo taśma.
Elementem wyróżniającym konstrukcję bazy P238 jest zastosowanie cienkiego, wyglądającego naturalnie przodu oraz wytrzymałego tyłu. Baza zrobiona jest z pojedynczej warstwy poliuretanu, koronki (lace) z przodu z większymi oczkami oraz nylonowej siateczki w środkowej części (nylon monofilament). To baza świetna dla systemu z włosami o małej lub średniej gęstości. Mocowanie następuje za pomocą plastrów, klipsów, kleju.
Całość z koronki - bazy Full lace
Bazy full lace są w całości zrobione na bazie siatki lub materiału koronkowego. Przez to też charakteryzują się wysoką delikatnością. Mimo to wytrzymałość tych baz nie jest wcale tak niska jak może się wydawać, ponieważ wykorzystane są w nich dodatkowe elementy wzmacniające. Głównym atutem jest ich naturalny wygląd oraz przewiewność. Efektywnie przepuszczają powietrze i są bez wątpliwości najlżejsze ze wszystkich dostępnych produktów. Jednak ze względu na delikatność można łatwo ją uszkodzić, co obniża jej żywotność. Poniżej prezentujemy dwie z baz koronkowych, które są najchętniej wybierane przez klientów.
Pierwsza z nich to baza Primus. Jest praktycznie niewidoczna i lekka, a dodatkowo wygląda naturalnie w niemalże każdym świetle. Została wykonana z cienkiej siateczki (lace) z większymi oczkami: dookoła z podwójnej warstwy, zaś w środku i z przodu z pojedynczej. Świetnie przepuszcza powietrze, a jedynym jej ograniczeniem jest konieczność zastosowania jak najmniejszej gęstości włosów (sugerowana wartość to 80%). Należy także pamiętać o delikatnym i ostrożnym czyszczeniu, gdyż w przeciwnym wypadku baza może ulec uszkodzeniu. Można ją mocować do głowy za pomocą kleju i taśmy.
Kolejna baza to Octagon. W znacznej mierze przypomina bazę Primus, jednak jest nieco bardziej wytrzymała. Zarówno z tyłu jak i po bokach zastosowano siateczkę (lace) i poliuretanową imitację skóry, zaś w środku i z przodu samą siateczkę. Dzięki temu jej czyszczenie jest bezproblemowe. Użyty w tej bazie poliuretan sprawia, że gęstość włosów może być większa. Decydując się na jej wybór, otrzymujemy zarówno wytrzymałość jak i naturalny wygląd.
A może imitacja prawdziwej skóry? Poznaj bazy Skin
Bazy wykonane są w całości z poliuretanu, który imituje skórę. Ten rodzaj bazy cieszy się sporą popularnością wśród naszych klientów, przede wszystkim z uwagi na wytrzymałość oraz możliwości dopasowania koloru w taki sposób, aby wyglądała ona niemal tak jak naturalna skóra. Bazy poliuretanowe nie oddychają, mimo że do pewnego stopnia przepuszczają powietrze. To może powodować większą potliwość skóry głowy i mniejszy komfort noszenia, natomiast bazy te są wytrzymalsze i wyglądają bardzo naturalnie. Poniżej prezentujemy dwie bazy tego typu.
Baza F1. Baza uzupełnienia wykonana jest ze skin gazy, w którą włosy są wstrzykiwane, a następnie przywiązywane, aby móc uzyskać maksymalnie naturalny wyglądu produktu. Mimo nieco niższej wytrzymałości, niż w przypadku innych produktów tego typu, jej zaletą jest bezsprzecznie naturalny wygląd. Boki i tył produktu są wykonane z podwójnej warstwy poliuretanu, co dodatkowo wpływa na lepszą wytrzymałość. Mocowanie bazy: klej lub taśma.
Druga baza to Poly. Jak sugeruje jej nazwa, jest wykonana z poliuretanu – bardzo cienkiej warstwy. Tutaj włosy są także wstrzykiwane i przywiązywane. Pozwala to wywołać wrażenie, jakby włosy wyrastały bezpośrednio z głowy, co daje naturalny wygląd produktu. Z uwagi na fakt, iż baza jest dosyć cienka, przy jej wyborze zaleca się zastosować małą lub średnią gęstość włosów. Baza cechuje się średnią wytrzymałością i niższą przepuszczalnością powietrza. Mocowanie bazy do głowy to klej lub taśma.
Pozostałe, choć niemniej ważne bazy
Baza R19. Jest to baza integracyjna, wykonana z siatki (o szerokość oczek 6 mm) oraz pojedynczej warstwy poliuretanu. Można ją mocować za pomocą klipsów lub plastrów. Zalety tej bazy to na pewno trwałość, wygoda oraz przewiewność.
Baza R23. Baza bardzo wytrzymała i przewiewna. Składa się z siateczki nylonowej w środku oraz podwójnej szerszej warstwy poliuretanu z przodu i węższej po bokach i z tyłu. Mocuje się ją przy pomocy klipsów oraz kleju.
Baza R29. To również jest baza integracyjna, przez którą przeciąga się włosy. Przód produktu jest niezwykle delikatny, ponieważ zastosowano w nim pojedynczą warstwę skin gazy, natomiast tył i boki wzmacniane są podwójną warstwą poliuretanu. Baza jest bardzo przewiewna. Sposób mocowania bazy: przód za pomocą plastrów, natomiast tył – klipsami.
Jeżeli pragniesz zdobyć jeszcze więcej informacji na temat rodzajów baz, na których powstanie nowy system włosów, zapraszamy do zapoznania się ze stroną HairAgain.