W poniedziałek zamieściliśmy poradę z dziedziny perukarstwa. Dziś przedstawiamy opis hipertrychozy. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące wypadania włosów i dolegliwości związanych ze skórą głowy, serdecznie zapraszamy do kontaktu, email: info@secondhair.pl

Co to jest hipertrychoza?

Jest to nadmierny porost włosów całej skóry lub tylko niektórych okolic, spowodowany przekształceniem się włosów meszkowych we włosy dojrzałe. Może być wrodzony lub nabyty i rozpoczynać się we wczesnym dzieciństwie albo w okresie pokwitania. Częściej dotyczy mężczyzn.

Odmiana nabyta nadmiernego porostu włosów może mieć różne przyczyny:

  • choroby metaboliczne ,
  • nowotwory złośliwe – w tym przypadku obserwuje się nagły wzrost owłosienia na nosie, małżowinach usznych, policzkach i szyi, a w późniejszym okresie także na tułowiu i kończynach,
  • zaburzenia endokrynologiczne
  • leki .

Z powyższych względów w przypadku nagłego nadmiernego porostu włosów zawsze należy przeprowadzić bardziej wnikliwe badania diagnostyczne.

Postępowanie w hipertrychozie polega przede wszystkim na ustaleniu przyczyny i jej wyeliminowaniu lub leczeniu. Objawowo można stosować golenie, depilację woskiem, elektrolizę , termolizę , usuwanie włosów laserem i fotodestrukcję .