Badanie skóry głowy, włosów oraz ich cebulek za pomocą mikrokamery

Co daje badanie włosów i skóry głowy kamerą?

Kamerka powiększa do 200 razy, dzięki temu widać bardzo dokładnie powierzchnię skóry głowy. Można stwierdzić choroby skóry i przyczyny wypadania włosów.

Czy badanie jest bolesne lub nieprzyjemne?

Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne.

Czy przed badaniem muszę się jakoś przygotować?

Należy nie myć włosów na 24 godziny przed badaniem.

Jaki jest koszt badania?

Koszt badania z konsultacją to 150 zł.

Jak przebiega badanie kamerą?

Najpierw sprawdzana jest skóra głowy i trzon włosa. Następnie pobieranych jest 10-15 sztuk włosów w celu sprawdzenia cebulek i odpowiedzi na pytanie, w jakiej fazie się znajdują.

Mezoporacja

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest zupełnie bezbolesny. Jedynie podczas zabiegu odczuwać można metaliczny posmak w ustach.

Czy mezoporacja to jest taki sam zabieg jak mezoterapia?

Zabieg mezoporacji jest bardziej skuteczny.

Na czym polega mezoporacja?

Zabieg polega na wprowadzeniu substancji odżywczych i stymulujących w głąb skóry, co stymuluje cebulki włosa do wzrostu.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Zabieg należy powtarzać raz do dwóch razy w tygodniu przez okres od 4 do 6 tygodni. Następnie należy przeprowadzać raz w miesiącu zabieg podtrzymujący.

Laseroterapia – Laser hełmowy Oaze

Czy naświetlanie hełmem jest dobre na łysienie i wypadanie włosów?

Przed naświetlaniem należy wykonać badanie mikrokamerą cebulek włosów, co pomoże nam stwierdzić czy włosy są martwe czy żywe. Naświetlanie stymuluje mieszki włosowe do wzrostu, nie zwalczy jednak całkowicie procesu jaki jest łysienie czy wypadanie włosów. Wypadanie włosów można tylko spowolnić lub opóźnić. Hełm Oaze przyspiesza i wzmaga porost włosów.

Czy zabieg jest bolesny?

Pierwsze odczucia są trochę dyskomfortowe ponieważ waga hełmu powoduje ucisk diod na skórę głowy. Jednak po włączeniu wibracji w hełmie zupełnie ustępuje ucisk a skóra głowy jest poddana bardzo przyjemnemu masażowi.

Czy naświetlanie hełmem wyleczy moje problemy ze skórą głowy?

Hełm Oaze stworzony jest do zahamowania procesu wypadania włosów. Nie leczy on problemów związanych ze skórą głowy. Problemy związane ze skórą głowy są wręcz przeciwwskazaniem do korzystania z hełmu Oaze.

Naświetlania – grzebień świetlny UV

Czy naświetlanie pomoże mi zwalczyć wypadanie włosów?

Niestety nie. Naświetlanie grzebieniem zwalcza problemy związane ze skórą głowy.

Czy zabieg muszę regularnie powtarzać?

Tak. Zabieg wykonuje się w seriach. Podczas kuracji również odpowiednio wydłużany jest czas zabiegu.

Czy przy pierwszym naświetlaniu mogę zwiększyć czas naświetlania by zwiększyć efekty i przyśpieszyć kurację?

Czas naświetlania nie może przekraczać czasu zalecanego przy każdej z sesji. Jeżeli przekroczymy czas naświetlania może to grozić poparzeniem skóry.

Czy naświetlanie grzebieniem może wpłynąć na stan moich włosów?

Naświetlanie grzebieniem skóry głowy nie powoduje zmiany stanu zdrowia włosów. Jedynie w wyniku naświetlania włosy farbowanych mogą zmienić swój kolor.

Kuracje ampułkowe marek Nioxin, Rueber TricoSystem, Davines NaturalTech

W jaki sposób zostanie dobrana odpowiednia kuracja dla mnie?

Odpowiednią kurację dobieramy po badaniu skóry głowy, włosów i ich cebulek. Odpowiedni kosmetyk dobieramy na podstawie mocy i przeznaczenia działania produktu na włosy oraz skórę głowy.

Czy kuracje muszę wykonywać w salonie?

Wskazane jest wykonywanie kuracji w profesjonalnym salonie. Niektórych czynności niezbędnych do wykonania kuracji nie jesteśmy w stanie wykonać samemu w domu. Również część produktów stworzona jest wyłącznie do użytku gabinetowego, nie do sprzedaży detalicznej lub nie są zalecane do stosowania w domu.

Czym różnią się kuracje?

Każdy rodzaj kuracji wyróżnia się zakresem działania. Część z nich działa na włosy, a część na problemy związane ze skórą głowy. Każda kuracja ma za zadanie załagodzić objawy które występują oraz w przypadku takiego problemu jak łysienie czy wypadanie włosów, pobudzić mieszki włosowe do wzrostu.

Mikropigmentacja skóry głowy

Czy mikropigmentacja to zabieg jednorazowy czy seryjny?

Zabieg mikropigmentacji należy powtórzyć co 1,5 – 3 lata lub w zależności od potrzeb w celu wzmocnienia koloru.

Czy zabieg ten jest tylko dla ludzi cierpiących na łysienie całkowite czy również dla tych, którzy cierpią na wypadanie czy przerzedzenie włosów?

Zabieg dedykowany jest dla osób, którym nie jest obce łysienie plackowate, angrodenowe, łysienie bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe czy łysienie całkowite. Wykonanie zabiegu jest prostsze jeśli włosy są obcięte krótko lub zgolone. Zabieg jest skuteczny i można go wykonywać także w przypadku dłuższych włosów.

Ile czasu trwa zabieg i ile kosztuje ?

Czas trwania jednego zabiegu to około 1- 3 godziny. Jaki będzie koszt zabiegu jesteśmy w stanie poinformować po konsultacji, gdy zapoznamy się z indywidualnym problemem Klienta.

Czy jest o zabieg bolesny porównywalny do normalnego tatuażu ?

Odczucia podczas zabiegu każda osoba będzie odbierała inaczej. Ze względu na to, że każdy z nas ma różny próg bólu. Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca Emla. Dodatkowo stosuje się maści do zmniejszania obrzęku i krwawienia, w przypadku przerwaniu ciągłości naskórka.

Czy roler jest urządzeniem, które wykorzystuje się jednorazowo ?

Igły oraz roler to sterylne produkty jednorazowego użytku wykorzystywane w zabiegach takich jak uzupełnianie i zagęszczanie włosów.

Czy po zabiegu można myć skórę głowy ?

W pierwszych 4-5 dniach po zabiegu nie zaleca się moczenia głowy ani częstego mycia z wykorzystaniem mydła ani środków podrażniających. W domu można stosować krem łagodzący lub maść z pantenolem. W pierwszych 4 tygodniach po zabiegu należy unikać słońca, solarium, pływania w basenie, sauny.

Czy po zabiegu mogę wrócić do normalnych zajęć ?

Po zabiegu skóra jest podrażniona, zaczerwieniona i może spuchnąć, co jest jak najbardziej normalną reakcją. W zależności od indywidualnych predyspozycji podrażnienia ustępują po kilku godzinach lub po kilku dniach.

Mam łysienie plackowate, czy ta metoda jest dla mnie odpowiednia by zamaskować te łyse placki ?

Jak najbardziej. Wiele osób poddało się mikropigmentacji mając na celu zamaskowanie skutków łysienia plackowatego.

SecondHair Systems® – Systemowe uzupełnienie włosów dla kobiet, mężczyzn i dzieci

Jak często powinno się myć uzupełnienie i w jaki sposób?

Uzupełnienia włosów nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Myjemy je tak jak własne włosy – wodą i szamponem. Możemy je zdjąć lub też umyć na naszej głowie, np. pod prysznicem.

Czy pociągając za uzupełnienie możemy je odkleić, przesunąć?

Nie. Aby zdjąć uzupełnienie zamocowane za pomocą taśm termoadhezyjnych, nie wystarczy za nie pociągnąć, trzeba je lekko podważyć. Włosy są stabilnie i mocno przymocowane, nie jest możliwe ich przesunięcie czy przypadkowe zdjęcie. Można w nich swobodnie biegać, pływać czy uprawiać nawet sporty ekstremalne. Łysienie ani wypadanie włosów nie będzie już problemem ani przyczyną Twojego niezadowolenia.

Czy taśmy termoadhezyjne mogą uczulać?

Do tej pory nie spotkaliśmy się z wystąpieniem reakcji alergicznej. Taśmy są powszechnie stosowane na całym świecie , gdzie poddano je dokładnym testom. Wśród Klientów cierpiących na łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe czy całkowite jest wiele osób, które cenią sobię mocowanie przy użyciu taśm termoadhezyjnych.

Jak długo można nosić jedno uzupełnienie?

Zwykle kilka lat, ale to zależy od kilku czynników, m.in. od prawidłowej pielęgnacji i trybu życia danej osoby.

Jak długo czeka się na uzupełnienie?

Czas realizacji zamówienia zwykle wynosi do 3,5 miesiąca.

Jaka jest cena uzupełnienia?

Cena zależy od wielu czynników takich jak:

 • rodzaj włosa. Są cztery główne rodzaje włosów: chińskie, indyjskie, europejskie i słowiańskie. Różnią się one od siebie jakością, a co za tym idzie również ceną. Włosy słowiańskie są najwyższej jakości i są one najczęściej wybierane przez klientów wybierających uzupełnienie czy zagęszczenie włosów.

 • rodzaj bazy ( mikroskóra, tiul, folia PU) dużo odmian baz, które różnią się od siebie grubością, przezroczystością, elastycznością i przepuszczalnością powietrza. Dobierane są one zgodnie z indywidulanymi potrzebami i oczekiwaniami Klienta.
 • rodzaj przedniej linii włosów
 • wielkość uzupełnienia
 • gęstość włosów
 • długość włosów
 • kolor
 • itd.

Ze względu na to, że poszczególne elementy można ze sobą nieskończenie łączyć w zależności od trybu życia, przyzwyczajeń i oczekiwań jest praktycznie niemożliwym przedstawić wszystkie kombinacje. Również ze względu na cel naszych działań, czyli na spełnienia oczekiwań klienta, jesteśmy dalecy od podawania błędnych informacji o cenie, wyceniając bez rozmowy i zapoznania się z problemem i oczekiwaniami Klienta. Bardzo ogólnie można powiedzieć, że ceny Systemu SecondHair kształtują się od 2 000 złotych wzwyż.

Jakie włosy naturalne wybrać?

Systemy wykonywane są z kilku rodzajów włosów. Występują one również pod wieloma nazwami. Jednak najprostsza klasyfikacja to:

 • WŁOSY CHIŃSKIE
  Włosy te z natury są bardzo ciemne, grube i proste. Zostają poddane skomplikowanemu procesowi pozbawiania pigmentu, poprzez który tracą swój naturalny blask i wytrzymałość. Bardzo ciężko jest uzyskać z nich jasne, słowiańskie odcienie, dlatego często zanim uzyskany zostanie odpowiedni kolor poddawane są bardzo intensywnym procesom rozjaśniania. Na koniec zabiegu są powlekane gorącym woskiem aby włos wyglądał na piękny i zdrowy. To powoduje, że systemy z tych włosów są kiepskiej jakości. Ich włosy bardzo szybko się mechacą i pękają. Polecane są dla osób potrzebujących uzupełnienia włosów na krótki okres czasu (kilka miesięcy) cierpiących na łysienie okresowe, poporodowe czy łysienie będące skutkiem chemioterapii.

 • WŁOSY INDYJSKIE
  Są to włosy podobne do opisywanych wcześniej. Różnią się jednak tym, że nie są tak sztywne i posiadają naturalną skłonność do falowania. Niestety tak samo jak włosy chińskie i te włosy trzeba poddać procesowi rozjaśniania, żeby uzyskać jasny kolor. Ten zabieg niszczy ich strukturę i sprawia że stają się mniej wytrzymałe. Dlatego również systemy z włosów indyjskich mają krótki okres żywotności, są pozbawione blasku i dość szybko się kołtunią. Polecane są osobą, które szukają uzupełnienia czy zagęszczenia włosów na krótki okres czasu i preferują ciemne odcienie włosów.

 • WŁOSY EUROPEJSKIE
  Są to włosy z południowej Europy – przede wszystkim z Włoch i Hiszpanii. Niestety ich naturalne odcienie są również dość ciemne. Dlatego by pozyskać jasne kolory muszą być poddane zabiegom odwracającym. Nie są one jednak tak sztywne i proste jak włosy chińskie i indyjskie, a systemy z tych włosów są bardziej trwałe i miłe w dotyku.

 • WŁOSY SŁOWIAŃSKIE (RAW VIRGIN HAIR®)
  To najwyższa jakość włosów. Ich kolor idealnie pasuje do urody większości Polaków. Dzięki jasnym, naturalnym odcieniom tych włosów nie trzeba poddawać procesom dekoloryzacji. Włosy pozostają zdrowe, silne i pełne blasku. Dlatego też systemy z tych włosów są bardzo trwałe. Włosy słowiańskie to gwarancja komfortu fizycznego i psychicznego na lata. Ich cena zazwyczaj jest nieco droższa, ale ich niezaprzeczalna jakość wyjaśnia wszystko.

Czy jest jeden rodzaj mikroskóry i kształt czy więcej?

Każde uzupełnienie czy zagęszczenie włosów jest indywidualne, więc można stworzyć oryginalny indywidualny rodzaj oraz kształt bazy uzupełnienia Second Hair®.

Czy mogę zmieniać kolor mojego uzupełnienia?

Uzupełnienie włosów jak najbardziej mogą być poddawane koloryzacji. Ważne jest, aby zajął się tym profesjonalista tj. fryzjer / perukarz. Możesz udać się do nas lub do swojego ulubionego fryzjera. Zapewne świadczy on tego typu usługi. Jeśli jednak nie ma on doświadczenia w tej kwestii, lepiej niech najpierw dokona próby na przykład na starym, nieużywanym przez Ciebie uzupełnieniu włosów.

Jeśli przyślę Wam używane poprzednio przeze mnie uzupełnienie, czy będziecie w stanie go odtworzyć?

Nie jest to dla nas żadnym problemem. Wykonujemy serwisy dotkania, naprawy bazy jeśli jest uszkodzona. Zazwyczaj odsyłacie do nas Państwo swój system, my dokonujemy analizy i wyceny serwisu oraz oceniamy jak długo zajmie naprawa. Następnie kontaktujemy się z Państwem w celu akceptacji wyceny i przystępujemy do działania.

Jaka jest trwałość uzupełnienia?

To zależy od jego rodzaju oraz sposobu użytkowania. Każde uzupełnienie czy zagęszczenie włosów ma swoją ograniczoną żywotność. Korzystanie z systemu tylko w czasie dnia pozwoli na jego dłuższe użytkowanie niż by to miało miejsce przy całodobowym noszeniu. Polecamy naszym klientom cierpiącym z powodu łysienia plackowatego, androgenowego, bliznowaciejącego, telogenowego, anagenowego czy wypadania włosów, zamówienie dwóch uzupełnień, tak by można ich było używać na przemian. To wydłuża czas ich używania. Dodatkową korzyścią jest fakt, że będą one identyczne, a jeśli jedno z nich będzie wymagało wymiany lub naprawy nie będzie problemów związanych z jego brakiem.

Co sprawia, że Wasze uzupełnienia są tak dobre?

Zrozumienie i doświadczenie – Czy ktoś może lepiej zrozumieć zmartwienia, potrzeby i kłopoty osoby, która straciła włosy? Nasi specjaliści znają je doskonale dzięki wieloletniej pracy w tej branży (ponad 40 lat firmy), ogromnemu doświadczeniu i niepodważalnym kwalifikacjom. Profesjonalne wykonanie. W celu uzyskania jak najlepszej jakości i jak najbardziej naturalnie wyglądającego uzupełnienia używamy materiałów najwyższej jakości. Pracują dla nas wykwalifikowani specjaliści, którzy potrafią zadowolić każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.
Naturalny wygląd
– Uzupełnienie powinno wyglądać jak najbardziej naturalnie. Taki wygląd zapewni zastosowanie jako materiału bazowego koronki lub mikroskóry. Użycie zwykłej bazy z koronkowym przodem łączy zaś naturalny wygląd linii włosów z trwałością.

Czy jest to przeszczep włosów ?

Metoda uzupełnienia SecondHair Systems nie jest przeszczepem włosów. Jest to innowacyjna, bezbolesna, niechirurgiczna metoda dedykowana osobom, które cierpią z powodu łysienia, wypadania włosów czy takich schorzeń jak trichotillomania, łysienie okresowe, poporodowe, pospolite, neurotyczne, dziedziczne, łysienie wężykowate, plackowate rzekome, rozlane, dynamiczne lub dyfuzyjne.

Czy ta metoda jest tylko dla kobiet ?

Metoda ta została stworzona dla osób, którym nie jest obce łysienie damskie, łysienie męskie oraz łysienie u dzieci.
SecondHair jest polecany dla:

 • osób łysych lub łysiejących zarówno z przyczyn chorobowych jak i naturalnych
 • osób, które chcą poprawić swoją fryzurę pod względem gęstości, długości i wyglądu
 • osób, które nie chcą chirurgicznego przeszczepu włosów
 • osób po przeszczepie włosów a niezadowolonych z efektu – (zagęszczamy po przeszczepie)
 • osób będących świadomymi konsekwencji innych sposobów przedłużania i zagęszczania włosów
 • osób po chemioterapii
 • osób, które cenią sobie komfort i indywidualne produkty

Czy jeśli ja chcę zamówić włosy do pasa, jasne, słowiańskie, to jaka będzie cena ?

Nie jest możliwe by dokonać wyceny systemu przez telefon, maila, GG czy chat.
By móc przedstawić cenę systemu przygotowanego indywidulanie dla Pani/ Pana potrzebujemy spotkać się na konsultacji by móc przedyskutować i dobrać wszystkie indywidualne parametry.
Dopiero po ich określeniu jesteśmy w stanie dokonać profesjonalnej wyceny.

Gdzie odbywają się konsultacje i ile kosztują ?

Konsultacje odbywają się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Jeśli zdecyduje się Pani/ Pan na zamówienie systemu wtedy konsultacja jest bezpłatna, w przeciwnym razie koszt konsultacji to 50 zł.

Jak można umówić się na konsultacje ?

Na konsultacje można umowić się dzwoniąc pod numer tel 22 619 52 42.

Cierpię na łysienie plackowate i noszę krótko ostrzyżone fryzury , czy możliwe jest zastosowanie systemu również dla mnie ?

Jeśli zastosujemy odpowiednią bazę z linią rozmytą oraz odpowiednią metodę mocowania, możliwe jest noszenie nawet bardzo krótko ostrzyżonej, męskiej fryzury.

Czy żeby przymocować uzupełnienie muszę zgolić włosy ?

Dla osób dotkniętych takimi problemami jak łysienie, wypadanie włosów, przerzedzenie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe czy całkowite przygotowaliśmy różne metody mocowania systemu, nie we wszystkich metodach jest konieczne golenie włosów.

Czy ta baza, z której wykonany jest system jest przepuszczalna?

Jak najbardziej. Wykonujemy bazy z różnych materiałów dobranych do indywidualnych potrzeb Klienta. Skóra głowy normalnie oddycha, dzięki temu, że materiał, z którego wykonana jest baza jest cienki i przepuszczalny.

Czy będę umiała sama zakładać system ?

Są różne metody mocowania systemu. Większość z nich charakteryzuje się tym, że możecie Państwo swobodnie samemu zakładać i zdejmować uzupełnienie, oczywiście po wcześniejszym poinstruowaniu przez nas jak to odpowiednio robić. Dzięki zastosowaniu odpowiednich mechanizmów, nie jest to trudne, a Państwo możecie swobodnie i samodzielnie zakładać i zdejmować system kiedy tylko chcecie.