Przyczyny wypadania włosów u kobiet należy się doszukiwać w genach.

Ilość hormonów w organizmie szczególnie u kobiet wpływa bardzo negatywnie na to co mamy na głowie. Androgeny odpowiedzialne są za  ilość włosów w organizmiea. W przypadku gdy ilość androgenów w organizmie kobiety jest za duża, na twarzy, rękach, nogach czy nawet klatce piersiowej pojawiają się włoski. Może pojawić się również łysienie androgenowe  typowe dla mężczyzn, charakteryzujące się tym, że włosy zaczynają wypadać włosy z czubka głowy oraz pojawiają się zakola.

 

wypadanie włosów

Również kobiety cierpiące na choroby jajników, będące w trakcie menopauzy czy po ciąży mogą zauważyć zmiany dotyczące wyglądu ich włosów. Bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na wygląd włosów u kobiet ma również długotrwały stres, który hamuje proces odżywienia mieszków włosowych, w rezultacie łodyga włosa jest cieńsza i włos wypada. Choroby skóry, łojotok czy łupież również mogą być ważnym czynnikiem mającym wpływ na wypadanie włosów.

Kolejną przyczyną, z której możemy nie zdawać sobie sprawy jest nieprawidłowa dieta.

Zamiast fastfoodów, pizzy i modyfikowanej żywności, powinniśmy pomyśleć jak dostarczyć naszemu organizmowi mikro i makroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, a co za tym idzie wyglądu naszej skóry, paznokci oraz włosów. Dieta bogata w warzywa, owoce i chude mięso takie jak drób i ryby z pewnością wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie i wygląd. Pamiętajmy by przyjmować małe posiłki o systematycznych porach a także nie zapominajmy o piciu zielonych herbat i wody!

 

 

wypadanie włosów

Wypadanie włosów u mężczyzn

Genetyka to główna przyczyna wypadania włosów także u mężczyzn, gdzie znowu nieprawidłowe działanie męskich hormonów androgenów wpływa znacząco na wypadanie włosów.

Gdy wypada włos, na jego miejscu, nowy włos nie ma szans wyrosnąć piękny i mocny. Zwykle wyrasta cieńszy, jaśniejszy i mniejszy włos. Androgeny przyczyniają się również do zwiększenia łojotoku, który również ma duży wpływ na wypadanie włosów. Badania dowiodły, że krążenie krwi w skórze głowy ma znaczący wpływ na wypadające włosy. Udowodniono, że krążenie krwi u osób niecierpiących na wypadanie włosów jest dużo większe niż u tych, które niestety mają problem z wypadającymi włosami.

Sposób na wypadanie włosów

Jaki zatem jest najlepszy sposób na wypadanie włosów?
Czy sposoby na wypadanie włosów są warte ich stosowania?
Jak walczyć z wypadaniem włosów i czy jest to w ogóle możliwe?

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością naszej strony, gdzie znajdą Państwo szereg informacji na temat skutecznych sposobów walki z wypadaniem włosów.