Czasami mamy różne pytania, na które nie potrafimy znaleźć odpowiedzi. Ostatnio mieliśmy zapytanie dotyczące możliwych skutków samodzielnego rozjaśniania włosów. Poniżej zamieszczamy odpowiedź.

Niedawno wykonywałam „w domowym zaciszu” koloryzację swoich włosów – rozjaśnienie. Niestety włosy są przesuszone, kruszą się na końcach i wypadają. Czy jest to skutek wykonanego przez ze mnie farbowania?

 

Nieumiejętna koloryzacja a tym bardziej rozjaśnianie włosów bez wiedzy może przyczynić się do kruszenia oraz wypadania włosów. Być może włosy zostały rozjaśnione o wiele tonów lub użyto zbyt mocnych proszku lub pudru rozjaśniającego przez co włosy zaczęły się kruszyć gdyż zostały „spalone”. Proponujemy zastosować mocno regenerujące i nawilżające maski oraz zastosować serię zabiegów pielęgnacyjnych by odbudować włosy. Niestety włosy, które zostały spalone przez zbyt mocny lub zbyt długo przetrzymany na nich rozjaśniacz będą dalej się kruszyć. Warto pamiętać by przy radykalnych zmianach koloru włosów po zabiegu używać odpowiednich produktów regenerujących i nawilżających włosy by przywrócić im dobrą kondycję.