Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Łupież a wypadanie włosów

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

17 listopada 2021r.

Charakterystyczne objawy łupieżu prześladują wiele osób, które imają się różnych sposobów na pozbycie się białego intruza. Sprawdźmy, czym jest łupież i czy może on być przyczyną wypadania włosów.

Łupież, czyli co?

Mówiąc o łupieżu mamy na myśli schorzenie dermatologiczne występujące na intensywnie owłosionych okolicach skóry. Pojawia się ono nie tylko na głowie, a za jego powstanie obwinia się grzyb z gatunku Malassezia furfur (Pityrosporum ovale). Ten patogen bytuje w otoczeniu bogatym w lipidy, których dostarczają gruczoły łojowe. Typowe oznaki łupieżu w postaci złuszczającej się skóry pojawiają się w przypadku licznego skupiska wspomnianego drożdżaka. Występuje szereg czynników sprzyjających wystąpieniu łupieżu. Wśród tych determinantów wspomina się: zmęczenie, stres, słabą odporność, stosowanie niskiej jakości kosmetyków do włosów, podatność na alergie, predyspozycje genetyczne oraz zaburzenia gospodarki hormonalnej. Statystyki podają, że z łupieżem najczęściej zmagają się panowie w przedziale wiekowym 20-40 lat. Opisywana dolegliwość zwykle nasila się w okresie zimowym, co może świadczyć o tym, że ma na niego wpływ suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Wśród wielu rodzajów łupieżu, dermatolodzy i trycholodzy najczęściej wymieniają łupież liszajowaty, pstry, rumieniowy, różowy, suchy i tłusty.

Czy łupież powoduje łysienie?

Łupież może pośrednio prowadzić do osłabienia kondycji włosów i zwiększonej tendencji pukli do wypadania. Opisywana dolegliwość sprzyja zaburzeniom cyklu życia włosa, sprawia, że pasma stają się bardziej wrażliwe. Co więcej, łupież może być przyczyną swędzenia, które pociąga za sobą odruch drapania, a tarcie może również sprzyjać wypadaniu włosów. Dlatego też osoby zmagające się z łupieżem zwykle zainteresowane są kupnem kosmetyków przeznaczonych do włosów zagrożonych Malassezia furfur (Pityrosporum ovale) niż peruk czy systemów uzupełnień. Aby pozbyć się łupieżu, zaleca się też dietę bogatą w cynk, witaminy z grupy B i E. W cenie jest także umiejętna pielęgnacja, w tym tak prozaiczne elementy jak precyzyjne spłukiwanie wodą włosów po aplikacji szamponu i odżywki.

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.