Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Łysienie plackowate rzekome

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

Choroba ta jest jedną z odmian łysienia plackowatego. Objawia się wystąpieniem na skórze głowy ognisk utraty włosów o różnych kształtach. W obrębie miejsc pozbawionych włosów skóra wygląda jak blizna. Pierwsze zmiany pojawiają się najczęściej na wierzchołku głowy i obejmuje kolejno inne okolice. W przypadku tej choroby nie dochodzi nigdy do całkowitego wyłysienia, ale utracone włosy już nie odrastają w miejscach dotkniętych chorobą. Leczenie łysienia plackowatego rzekomego może jedynie zahamować pogłębianie się widocznych skutków.

Za przyczyny pojawienia się choroby uznawane są zaburzenia o charakterze nerwowym, nieprawidłowa pielęgnacja i odżywianie włosów. Podaje się również, że może to być chwilowa utrata odporności w rejonie skóry głowy. Dodatkowo przyjmuje się, że wpływ na rozwój choroby mogą mieć inne czynniki takie jak stres, zmiany hormonalne w okresie dojrzewania lub ciąży, alergie, geny i infekcje wirusowe.

Łysienie plackowate rzekome

Leczenie schorzenia jest bardzo skomplikowane ze względu na trudne do jednoznacznego ustalenia przyczyny, jak i niełatwy do przewidzenia przebieg. W niektórych przypadkach dolegliwość może sama ustąpić po kilku miesiącach od pojawienia się. W innych może przerodzić się w stan przewlekły. Nie ma również jednego, uniwersalnego rodzaju terapii, który gwarantuje wyleczenie choroby u każdego pacjenta.

Łysienie plackowate rzekome wpływa w dużym stopniu na samoocenę chorego, powoduje dodatkowy stres i obniżenie poczucia własnej wartości, co ma niebagatelny wpływ na podejście samego pacjenta do wdrażanej terapii.

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.