Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Łysienie poporodowe

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

Łysienie poporodowe jest jedną z form łysienia telogenowego, które zostało szczegółowo przedstawione w dedykowanym mu wpisie. Jego pojawienie się jest spowodowane gwałtownym wzrostem ilości włosów, które przechodzą do fazy telogenu. Poziom estrogenów w organizmie kobiety spada w okresie kilku tygodni po porodzie. W tym czasie włosy zaczynają masowo przechodzić z faz wzrostu i uśpienia (anagenu i katagenu) do fazy telogenu, w której włos powinien być już w pełni rozwinięty i tkwić w mieszku włosowym w oczekiwaniu na wypadnięcie. Z czasem jest wypychany przez rosnący już pod nim nowy włos. W najbardziej intensywnym okresie nawet 60% włosów może znajdować się w fazie telogenu, dlatego też około 3 miesiące po porodzie ma miejsce ich wzmożone i jednoczesne wypadanie.

Łysienie po porodzie

W opisywanej formie łysienia następuje utrata tych włosów, które i tak powinny niebawem wypaść z naturalnych przyczyn oraz utrzymywanych na głowie w wyniku zmian hormonalnych w okresie trwania ciąży. Jest to naturalny stan dla organizmu kobiety po rozwiązaniu. W przypadku prawidłowego przebiegu tego procesu, kobiecie nie grozi trwałe przerzedzenie fryzury lub wyłysienie. Włosy nie tracą bowiem swoich cebulek i z czasem odrastają, więc fryzura powraca do swojej dawnej formy.

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.