Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Trichotillomania

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

Nazwą taką określa się obsesję na punkcie włosów, która to objawia się nieprzemożną chęcią wyrywania sobie przez chorego z głowy pojedynczych włosów lub całych ich pukli, co z kolei skutkuje ich zauważalnym przerzedzaniem się oraz powstawaniem całkowicie pozbawionych włosów obszarów na całej powierzchni głowy. Co więcej, wymuszone usuwanie włosów powodować może także uszkodzenie mieszków włosowych, przez co wyrastające z nich nowe włosy będą twardsze, mniej elastyczne, bardziej łamliwe oraz matowe.

Obsesja na punkcie włosów jest zjawiskiem dosyć rzadkim, bowiem diagnozuje się ją maksymalnie u dwóch do trzech procent populacji świata. Jak wynika z prowadzonych badań, pacjenci najczęściej wyrywają sobie włosy z głowy, jednakże odnotowano także przypadki, gdzie pozbywali się oni owłosienia łonowego, jak również tego porastającego brwi, rzęsy, czy twarz.

Naukowcy zauważają, że pomimo faktu, iż trichotillomania dotknąć może teoretycznie każdego, niezależnie na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, czy wiek, to jednakże najczęściej problem ten identyfikowany jest u kobiet w średnim wieku.

Aby zminimalizować szkody, jakie pacjent sam sobie wyrządza (często nieświadomie), konieczne jest poddanie się terapii psychiatrycznej oraz przyjmowanie odpowiednich leków, które osłabią występowanie symptomów, a przy dłuższym stosowaniu – całkowicie je wyeliminują, pozwalając choremu powrócić do pełni zdrowia.

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Białymstoku i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.