Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Tupety męskie - co warto o nich wiedzieć?

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

10 sierpnia 2023r.

Tupet to określenie, które w naszym języku przywołuje niestety raczej negatywne skojarzenia. Trudno powiedzieć skąd się to wzięło. Prawdopodobnie wynika to z niskiej jakości produkowanych dawniej tupetów. Bardzo łatwo można było odróżnić słabej jakości pasma tupetu od naturalnych włosów rosnących na głowie. Sposoby mocowania nie były zbyt skuteczne w porównaniu do tych współczesnych. Niezależnie od jakości produktu i sposobu jego wykonania, nie ma niczego złego w noszeniu tupetu. Jednak często unika się tej nazwy i w zamian stosuje się określenie „system włosów”. Tupety męskie są produkowane już od wielu wieków, więc nie powinny być żadnym tematem tabu i budzić negatywnych skojarzeń lub uśmiechów politowania u osób z otoczenia. Jak obecnie wygląda rynek tupetów w Polsce? Czy zainteresowane osoby mają z czego wybierać?

Tupet – idealne rozwiązanie na łysienie

Łysienie to problem, który dotyka mężczyzn o wiele częściej niż kobiety. Dlaczego tak się dzieje? Wiąże się to między innymi z wysokim stężeniem testosteronu w męskim organizmie. Ten hormon znacznie osłabia cebulki włosów, co prowadzi do powstawania zakoli, utraty włosów na czubku głowy oraz późniejszego ewentualnego łysienia całkowitego. Działanie hormonów to jedna strona medalu. Nie pomaga również obecny styl życia. Ciągły pośpiech, stres, niezrównoważona dieta oraz niedostatek snu ograniczają zdolności organizmu do regeneracji i przyspieszają wypadanie włosów. Jak można więc temu zaradzić?

Najlepiej będzie udać się do specjalisty, który przeprowadzi niezbędne badania w celu określenia przyczyny oraz zaproponuje strategię leczenia tej przypadłości. Jeśli wdrożona terapia nie przyniesie skutków, pozostaje jeszcze rozwiązanie w postaci tupetu męskiego. To włosy naturalne lub włosy syntetyczne, które są osadzone na tzw. bazie (silikonowym czepku lub siateczce). Bazę z kolei zakłada się na głowę i można cieszyć się powrotem do dawnej świetności i pewności siebie. Nie warto czekać, aż wypadające włosy odcisną piętno na samopoczuciu. Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i skupić się na osiągnięciu lepszego wyglądu.

Gdzie można kupić tupet?

Tupety męskie można obejrzeć i kupić zarówno w Internecie, jak i sklepach stacjonarnych z branży perukarskiej. Najlepiej jednak udać się do salonu, gdzie profesjonalny doradca pomoże w doborze odpowiedniego tupetu. Może się wydawać, że podjęcie decyzji nie jest trudne. Jednak jest wiele elementów, na które trzeba zwrócić uwagę. Do kluczowych cech należą przede wszystkim długość oraz odcień włosów.

Te dwa elementy są niezbędne, aby tupet był odpowiednio dopasowany, nie odróżniał się zbytnio od reszty pasm i przede wszystkim dobrze prezentował się po założeniu. Specjalista w salonie zwróci również uwagę na to jakie właściwości mają konkretne rodzaje włosów i co je różni między sobą. To z pewnością pomoże wybrać tupet, który spełni Twoje oczekiwania i wyobrażenia co do nowej fryzury.

Tupety męskie

Jak można mocować tupet?

Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem mocowania tupetu na głowie są dwustronne taśmy klejące. Idealnie łączą wnętrze bazy tupetu ze skórą głowy. Należy jednak pamiętać, że to miejsce, w którym będzie zamocowany tupet, musi być przygotowane. Mowa o dokładnym ogoleniu i odtłuszczeniu skóry, aby taśmy nie odklejały się niedługo po zamocowaniu.

Innym, bardzo popularnym sposobem mocowania tupetu jest specjalny klej do tupetów. Jest on całkowicie antyalergiczny, dlatego każdy może go stosować, a ze względu na swoją delikatność nie podrażni wcale skóry głowy. Jest to bardzo wygodny sposób i naprawdę szybki, a tak przymocowany tupet z pewnością nie będzie się przemieszczał.

Inną, też popularną metodą mocowania uzupełnienia włosów jest specjalny klej do tupetów. Taki środek jest całkowicie antyalergiczny, dlatego może go stosować każdy. Ze względu na swoją delikatność nie podrażnia skóry głowy. Jest to bardzo wygodny, skuteczny i szybki sposób przytwierdzenia tupetu, który z pewnością nie będzie przemieszczać się nawet w trakcie uprawiania sportu.

Personalizacja tupetu – nie musisz wybierać gotowych modeli

Tupety można podzielić na te przygotowane jako gotowe modele oraz egzemplarze wykonywane zgodnie z preferencjami klienta. Taki personalizowany system włosów z pewnością będzie wygodniejszy i spełni oczekiwania dotyczące odświeżonego wyglądu. Jest to jednak większy koszt, dlatego warto przemyśleć jakie ma być przeznaczenie uzupełnienia włosów. Czy tupet ma zastępować włosy permanentnie, czy jedynie na czas leczenia itp. Widać więc, że wybór jak najlepszego tupetu wiąże się z wieloma decyzjami i dylematami.

Jak dbać o tupet?

W zależności od częstotliwości i długości noszenia tupetu w ciągu dnia, zaleca się mycie go co 6-8 założeń. Warto zwrócić uwagę na stosowane do tego celu środki pielęgnacyjne. Zalecane są delikatne szampony i odżywki przeznaczone do włosów naturalnych lub odpowiednich peruk. Bezwzględnie należy unikać silnych produktów, które mogą nieodwracalnie uszkodzić pasma.

Równie ważne dla zachowania nienagannego wyglądu uzupełnienia jest regularne czesanie. Pamiętaj, aby robić to grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Musisz unikać szarpania za włosy, aby ich nie powyrywać. Znacznie skuteczniejszą metodą jest czesanie włosów powoli, pasmo po paśmie, po kilka razy w jednym miejscu.

Na stan tupetów negatywnie wpływają również wysokie temperatury. Dlatego należy unikać ich zawsze, gdy jest to tylko możliwe. Wręcz niewskazane jest stosowanie suszarek, lokówek i wszelkich innych urządzeń do modelowania, które wykorzystują wysoką temperaturę.

Tupet jest produktem, który sprawdzi się u każdego mężczyzny walczącego z wypadającymi włosami. Można dostosować go do własnych potrzeb, aby wyglądać jak najlepiej i odzyskać pewność siebie. Należy jednak pamiętać, że trzeba pielęgnować tupet zgodnie z zaleceniami producenta i poradami doradcy w sklepie. Dzięki regularnemu myciu i czesaniu, doklejona fryzura będzie wyglądać świeżo i atrakcyjnie przez długi czas.

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.