Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Zwalczanie wypadania włosów

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

16 czerwca 2023r.

Jak systemy włosów mogą pomóc w leczeniu i maskowaniu problemu?

Nie da się ukryć, że z problemem wypadających włosów zmaga się coraz większy procent naszego społeczeństwa. Mogłoby się wydawać, że z dostępnymi dzisiaj technologiami to nieoczekiwane i nielogiczne zjawisko. Jednak w dużej mierze jest to właśnie następstwo postępowego, szybkiego i bardzo stresującego trybu życia. W większości przypadków można skutecznie walczyć z tą przypadłością, a pomoże w tym system włosów. W jaki sposób? Sprawdź!

Czy łysienie to już choroba cywilizacyjna?

Coraz więcej słyszy się, że z wypadaniem włosów walczą już nawet osoby w wieku nastoletnim. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Specjaliści z dziedziny trychologii często wypowiadają się o codziennej gonitwie, jaką narzuca nam rozwój cywilizacyjny. Jej skutkami są między innymi chroniczny stres, niedostatek snu, niezdrowa i uboga w mikroelementy dieta. Wszystkie te elementy sprawiają, że organizm, a razem z nim cebulki włosów stale słabną. W efekcie tego włosy potrafią wypadać nawet garściami. Czy jest to więc problem na skalę światową? Niestety można powiedzieć, że tak.

Na szczęście ciągły rozwój nauki sprawia, że możliwe jest regenerowanie cebulek. W asortymencie mamy też inne nowoczesne metody, które umożliwiają porost włosów i zwalczenie ich wypadania. Oczywiście nie jest to osiągalne w każdym przypadku. Jednak można być pełnym nadziei, gdyż większość osób po odpowiednim leczeniu pozbywa się problemu utraty włosów.

Wszystko wydaje się być jasne. Jednak gdzie w tym wszystkim jest system włosów, o którym mowa była we wstępie?

System włosów, a leczenie łysienia

System włosów maskuje skutki łysienia, to fakt. Jednak czy jest w stanie pomóc w trakcie leczenia tej dolegliwości? Zależy jak na to spojrzymy. Systemy włosów same w sobie nie leczą łysienia, nie zwalczają jego przyczyny. Jednak podczas leczenia często trzeba zgolić dane miejsce całkowicie. Dlatego w tym miejscu można zastosować system włosów. Pozwoli osobie z dolegliwością powrócić do dawnego wyglądu, a także odzyskać pewność siebie. Czy to coś da? Owszem — dobre samopoczucie podczas leczenia zmniejszy i tak spory stres. A co za tym idzie, nie będzie on wpływał negatywnie na regenerujące się cebulki włosów. Można więc powiedzieć, że pośrednio system włosów przyczynia się do leczenia łysienia. Pozwala kosmetycznie i wizualnie zamaskować miejsce, które trzeba było całkowicie zgolić.

Pamiętaj o tym, że jeśli podjęłaś/podjąłeś się już leczenia, to system włosów nie pozostanie z Tobą na całe życie. To jedynie chwilowy okres przejściowy, dzięki któremu włosy odrosną na Twojej głowie i ponownie będziesz czuć się atrakcyjnie i komfortowo.

Należy pamiętać o jeszcze jednej rzeczy. Łysienie wywołuje naprawdę mnóstwo różnorodnych przyczyn, od kwestii dziedzicznych po zaburzenia gospodarki hormonalnej. Może okazać się, że pierwsza zaproponowana terapia nie będzie działać jak było to przewidywane. Dlatego system włosów jest idealnym rozwiązaniem, gdyż można nosić go dopóki problemy z fryzurą nie znikną na dobre.

zwalczanie_wypadania_wlosow

Leki czy leczenie?

Samodzielnie trudno jest określić jak zaawansowane jest łysienie, co je spowodowało i w jaki sposób choroba będzie dalej się rozwijać. Dlatego najlepiej udać się do specjalisty, który wykona niezbędne badania i oceni sytuację. Przedstawi metody walki z utratą włosów, omówi dostępne zabiegi, które pomogą w walce z przerzedzeniami lub zaproponuje skorzystanie z leków hamujących wypadanie pasm i wspomagających ich regenerację. Trzeba przy tym pamiętać, żeby nie stosować na własną rękę żadnych lekarstw bez konsultacji z trychologiem albo dermatologiem. Źle dobrany lek i jego nieodpowiednia dawka paradoksalnie mogą jeszcze bardziej pogłębić problem.

Nowoczesne terapie, a system włosów

Coraz więcej terapii leczenia wypadających włosów wiąże się z ciągłym działaniem na cebulkach. W związku z tym lekarz musi mieć stały wgląd w obszary, w których występuje łysienie. Wówczas najlepszym sposobem na poprawę dobrego wyglądu i szybkie przywrócenie włosów na głowie będzie założenie systemu uzupełnień z zaczepami.

Ten rodzaj mocowania systemu jest bardzo łatwy zarówno do nałożenia, jak i do ściągnięcia. Dzięki temu w razie potrzeby można zdjąć system i założyć go ponownie bez najmniejszych problemów. Podobnie będzie z taśmami dwustronnymi, które można szybko ściągnąć i równie łatwo zaaplikować. Klej będzie zdecydowanie najbardziej skomplikowaną, ale i najtrwalszą metodą przytwierdzenia. Ze względu na swoją niesamowitą trwałość ściągnięcie uzupełnienia, wyczyszczenie głowy i bazy oraz ponowne nałożenie systemu zajmie sporo czasu. Trzeba jednak dobrze przemyśleć kwestię mocowania, żeby wybrać taki system włosów, który najbardziej będzie spełniał oczekiwania. Dobre dopasowanie uzupełnienia to lepsze samopoczucie i zwiększona pewność siebie. Odpowiednie nastawienie z pewnością pozytywnie odbije się na leczeniu i osiąganych efektach.

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.