Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Analiza pierwiastkowa włosa

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

Analiza pierwiastkowa włosa to badanie laboratoryjne, które bada skład pierwiastków śladowych w organizmie.

Do przeprowadzenia analizy potrzebne jest zaledwie 0.3g włosów. Pobierany jest materiał do badania (wycinek około 100 włosów z okolicy potylicznej z kilku miejsc).

Wycięcie włosów nie deformuje fryzury. Do analizy nadają się tylko pierwsze 3-4 cm włosa licząc od skóry głowy. Włosy długie są obcinane tuż przy skórze głowy, a następnie odcina się 3-4 cm do analizy. Wyniki analizy pierwiastkowej włosów interpretowany jest przez lekarzy współpracujących z Laboratorium. Wnioski zawarte w wynikach pomagają nam dowiedzieć się więcej o zaburzeniach występujących w naszym organizmie.

Dzień przed badaniem prosimy o niemycie skóry głowy.
Osoby z włosami farbowanymi są również mile widziane, ale do wykonania badania konieczny jest minimum 2cm odrost.

Bardzo ważne jest by nie zapominać o przyczynach zachwiania równowagi pierwiastków w organizmie:

 • Nieodpowiednie przyzwyczajenia żywieniowe
  Złe nawyki żywieniowe spowodowane mogą być brakiem czasu lub też chęcią wypróbowania cieszącej się w danej chwili popularnością diety. Negatywny wpływ na nasz organizm może mieć także nadmiar alkoholu oraz produktów tłustych lub też nadmiernie przetworzonych.
 • Wysoki poziom stresu
  Niezależnie od tego, czy stres wynika z sytuacji rodzinnej, zawodowej, czy przyczyn pochodnych, może on negatywnie odbić się na naszym zdrowiu, głównie z uwagi na usuwanie z naszego ciału znacznych ilości niezwykle przydatnych składników odżywczych.
 • Przyjmowane leki
  Zażywając leki regularnie możemy doprowadzić do niedoborów rozlicznych substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu, jak też dodatkowo go zatruć z uwagi na obecność w medykamentach wielu szkodliwych substancji chemicznych.
 • Zanieczyszczenia
  Postęp cywilizacyjny sprawia, że niezależnie od tego gdzie się znajdujemy, jesteśmy stale truci lub podtruwani zanieczyszczeniami docierającymi do naszego organizmu z wodą którą pijemy czy też powietrzem którym oddychamy.
 • Zażywane suplementy
  Mimo, że suplementy diety są obecnie niezwykle popularne, musimy mieć świadomość, że ich przyjmowanie bez umiaru może doprowadzić do powstania deficytu lub naddatku określonych substancji odżywczych w organizmie.
 • Uwarunkowania genetyczne
  Zarówno niedobory pierwiastków jak i ich nadmierne gromadzenie przez organizm mogą być spowodowane odziedziczonymi po przodkach genami.

Odpowiednia dieta ma bardzo duży wpływ na kondycję naszych włosów. Witaminy wpływają na większość procesów zachodzących w naszym organizmie: metabolicznych, hormonalnych, odpornościowych itd. Ich niedobór, niewłaściwe odżywianie objawiają się różnymi schorzeniami. Brak czy nieodpowiednia ilość przyjmowanych w pokarmie witamin czy minerałów, mogą sprawić, że włosy będą osłabione i zaczną wypadać w większej ilości niż zwykle. Ważne jest by nasza dieta była zbilansowana i bogata w witaminy, minerały i aminokwasy. Odpowiednio skomponowana ma wpływ na wszystkie aspekty życia, zaś za pomocą prawidłowo dobranych posiłków możemy zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Pomoc mogą Państwo uzyskać w poradni dietetycznej Dietosfera. Zapraszamy wszystkich, u których zmiana sposobu żywienia może odegrać ważna rolę w poprawie zdrowia a także sportowców, wegetarian, osoby odchudzające się, kobiety w ciąży i karmiące, osoby z chorobami dietozależnymi oraz ze schorzeniami , w których leczeniu żywienie odgrywa ważną rolę.


Poradnia Dietetyczna Dietosfera

Al. Jana Pawła II 80/B1
00-175 Warszawa

22 258 97 47
666 555 819

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Białymstoku i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.