Wiele osób nie słyszało o systemach włosów, dopóki nie zaczęło doświadczać problemów z przerzedzeniami i wypadającymi włosami. Różne schorzenia mogą powodować nadmierne wypadanie włosów i niestety coraz więcej osób cierpi na takie przypadłości. Dobrą informacją jest natomiast to, że nie musisz zostać z tym ciężarem sam. Systemy włosów sprawią, że bez problemu odzyskasz dawny wygląd, pewność siebie i radość. Tutaj jednak pada bardzo ważne pytanie — ile kosztuje system włosów? Przekonasz się o tym podczas dalszej lektury.
Czym właściwie jest system włosów?
System włosów to pasma naturalne lub syntetyczne, które są osadzone na cienkim silikonowym czepku lub siateczce. Taki system przytwierdza się do skóry głowy na różne sposoby (spinki, taśmy lub kleje). Dzięki temu można bardzo szybko i wygodnie uzupełnić brakujące włosy. Takie uzupełnienie wygląda przy tym realistycznie. Na skorzystanie z systemów włosów decydują się coraz częściej zarówno osoby, które borykają się z chorobami trychologicznymi, jak i te, których łysienie zwyczajnie zaczęło się w zbyt wczesnym wieku.
Systemy włosów — co wpływa na cenę?
Jest naprawdę sporo czynników, które pośrednio lub bezpośrednio wpływają na cenę systemów włosów, dlatego warto pochylić się nad tym tematem i mieć pewność, że nie przepłacimy za nasz nowy system włosów.
Przede wszystkim trzeba pamiętać, że włos włosowi jest nierówny. Dlatego warto zwrócić uwagę na jakość i wytrzymałość pukli, a także jak te cechy wpływają na cenę. Powszechnie wiadomo, że za wysoką jakość produktów oraz usług trzeba zapłacić więcej. I tak samo jest w przemyśle perukarskim. Im lepsze włosy chcesz umieścić w zamawianym systemie, tym wyższy budżet trzeba przygotować. Warto jednak zawczasu dowiedzieć się jakie są różnice między danymi rodzajami włosów.
- Włosy europejskie — ten rodzaj włosów jest bardzo często wykorzystywany do produkcji lepszych jakościowo systemów z bardzo prostego powodu. Włosy europejskie łatwo da się stylizować, a nawet farbować, dlatego są tak pożądane. Ponadto włosy europejskie można podzielić na tzw. REMY i NIE-REMY. Te pierwsze cechują się łuskami włosa ustawionymi do dołu, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Dzięki czemu nie plączą się, są bardziej wytrzymałe i miękkie w dotyku. Można więc powiedzieć, że włosy europejskie są jednymi z lepszych włosów, które można wykorzystać do stworzenia systemu uzupełnień.
- Włosy indyjskie — ten rodzaj włosów najczęściej wykorzystuje się w systemach włosów męskich, gdyż jest on często naturalnie falowany lub lekko kręcony i łatwo poddaje się stylizacji. Takie połączenie sprawi, że system będzie bardzo dobrze zachowywał się na wietrze. Do pielęgnacji i układania systemów z takimi włosami można wykorzystać różnego rodzaju kosmetyki do stylizacji włosów naturalnych.
- Włosy słowiańskie — tego typu włosy są uznawane za zdecydowanie najwytrzymalsze i najlepsze pasma, z których można zrobić perukę czy system uzupełnień, dlatego są też najdroższe. Ich wielkim atutem jest to, że występują naturalnie również w jasnych kolorach, co jest naprawdę rzadkie. Jeśli jednak Twoje własne pasma są jasne i nie chcesz wykorzystywać tego rodzaju włosów w swoim systemie, to jest jeszcze dostępna inna opcja.
- Włosy mongolskie — cechują się naprawdę wysoką wytrzymałością, a farbowanie nie niszczy ich tak, jak włosów azjatyckich czy indyjskich. Ten rodzaj włosów można rozjaśnić nawet do kolorów platynowych. Jest to więc ciekawa alternatywa dla najdroższych i najlepszych włosów słowiańskich lub europejskich.
Z powyższego zestawienia można wysnuć wniosek, że im lepszej jakości będą włosy, tym większą cenę trzeba zapłacić za system. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, czym się różnią się poszczególne rodzaje włosów. Nie ma sensu przepłacać za produkt, z którego nie będziemy w stanie w pełni skorzystać. I odwrotnie – nie ma sensu kupować produktów, które będą niskiej jakości i nie będą służyły zgodnie z oczekiwaniami.
Długość włosów, a cena systemu
Sensowne jest twierdzenie, że im dłuższe włosy znajdują się w systemie uzupełnień lub peruce, tym droższe będą te produkty. Dzieje się tak z oczywistych powodów. Wyprodukowanie takiego systemu uzupełnień wymaga skorzystania z większej ilości materiału. W przypadku włosów naturalnych prawdziwą przeszkodą jest długie oczekiwanie na wzrost włosów do pożądanej długości.
Trudno jednoznacznie określić na szybko jaka będzie końcowa cena za system włosów, ponieważ jest zbyt dużo czynników, które mają na to wpływ. Można jednak uśrednić cenę dla gotowych systemów oraz spersonalizowanych uzupełnień. Gotowy system włosów to cena średnio 1500 zł, natomiast cena systemu spersonalizowanego to około 3000 zł.