Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Czy anemia może przyczyniać się do wypadania włosów?

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

8 kwietnia 2015r.

Czasami mamy różne pytania, na które nie potrafimy znaleźć odpowiedzi. Ostatnio mieliśmy zapytanie dotyczące zależności między anemią a wypadaniem włosów. Poniżej zamieszczamy odpowiedź.

Od pewnego czasu moje włosy zaczęły wypadać włosy w nadmiernej ilości niż dotychczas. Wykonałam sobie badanie krwi by się upewnić czy nie brakuje mi witamin w organizmie. Diagnoza jaką usłyszałam to anemia. Czy anemia może przyczyniać się do wypadania włosów?

Przyczyną wypadania włosów może być anemia, spowodowana głównie niedoborem żelaza.

Żelazo jest składnikiem niektórych enzymów, które biorą udział w procesach wzrostu włosa. Duży niedobór żelaza objawia się anemią, która może spowodować osłabienie i zahamowanie wzrostu włosa. W skrajnych przypadkach może dojść do wypadania włosów. Przy leczeniu łysienia oraz wypadania włosów proponujemy udać się do lekarza pierwszego kontaktu by przepisał kurację preparatami na bazie żelaza. Jeśli problem będzie się pogłębiał proponujemy wykonać badanie trychologiczne w celu dobrania odpowiedniej kuracji stymulującej cebulki włosa do szybszego wzrostu.

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.