Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Czy mycie włosów ma wpływ na wygląd naszych włosów?

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

29 kwietnia 2015r.

Czasami mamy różne pytania, na które nie potrafimy znaleźć odpowiedzi. Ostatnio mieliśmy zapytanie dotyczące wpływu mycia włosów na ich wygląd. Poniżej zamieszczamy odpowiedź.

Czy mycie włosów ma wpływ na wygląd naszych włosów?

Mycie głowy jak i włosów często staje się czynnością rutynową. Niestety pośpiech i obecny tryb życia większości osób sprawia, że nie przykładamy zbyt dużej uwagi do pielęgnacji swoich włosów. Oto kilka ważnych kroków na które warto zwrócić uwagę.

  • przed myciem włosów należy rozczesać włosy. Ten krok pomoże pozbyć się resztek produktów do stylizacji bądź zanieczyszczeń z powietrza zalegających na włosach.
  • odpowiedni szampon to podstawa. W obecnych czasach jest bardzo szeroki wybór szamponów zarówno w drogeriach jak i w salonach fryzjerskich. Jak wybrać odpowiedni? Twój fryzjer-stylista lub trycholog zrobi to za ciebie. Szampon należy dobrać opierając się nie tylko o rodzaj i strukturę włosa ale też należy wziąć pod uwagę stan skóry głowy.
  • mycie włosów i skóry głowy- po zwilżeniu włosów należy nanieść na włosy odpowiednią ilość szamponu. Myjąc głowę wykonujemy półokrągłe, koliste ruchy masując opuszkami palców. Jeśli szampon się nie pieni nie dodawajmy kolejnej ilości kosmetyku na włosy. Widocznie włosy są brudne i wymagają drugiego mycia.
  • przy drugim myciu należy powtórzyć czynność z punktu wyżej lecz tym razem szampon pozostaw na włosach na ok. 5 minut. Następnie dokładnie spłucz szampon.
  • kolejnym krokiem pielęgnacyjnym jest odpowiednia odżywka. Tak samo jak szampon tak również odżywka powinna być odpowiednio dobrana do struktury włosów. Przed nałożeniem odżywki należy delikatnie „odcisnąć” i osuszyć włosy ręcznikiem. Nakładamy na włosy od połowy długości włosów i po 10-15 minutach spłukujemy. Na koniec spłukiwania warto polać włosy i skórę głowy zimną wodą- ten trik pobudzi krążenie krwi.
  • przed suszeniem włosów nie pocierajmy ich energicznie ręcznikiem. Lepiej też będzie jak pozwolimy włosom troszkę podeschnąć przed suszeniem.

 

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.