Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Jak działa system włosów?

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

26 maja 2023r.

Innowacyjne rozwiązanie dla osób z problemami

Problem wypadających włosów dotyczy współcześnie wielu kobiet oraz mężczyzn. Jednak nauka i rozwój nowoczesnych technologii nie stoją w miejscu. Dzięki temu nieustannie otrzymujemy innowacyjne sposoby walki ze skutkami tego zjawiska. Pozwolą dobrać takie rozwiązanie, które pomoże odzyskać dawną pewność siebie oraz dobre samopoczucie. O jakiej metodzie dokładnie mowa? O systemach uzupełnień włosów, które zrewolucjonizowały walkę z przerzedzeniami i łysieniem.

System włosów – czym tak właściwie jest?

Być może słyszałeś już o takim sposobie walki z przerzedzeniami fryzury. Jednak trzeba przyznać, że dla wielu osób dalej jest to zupełnie nowa metoda. System włosów to świetne rozwiązanie dla tych mężczyzn i kobiet, którzy zmagają się z łysieniem. Jest to czepek wykonany z koronki, siatki lub skóry syntetycznej. Do tego czepka, zwanego również bazą, przyczepiane są włosy naturalne lub włókna wykonane z tworzywa sztucznego. Można więc powiedzieć, że jest to swojego rodzaju peruka. Jednak sprawa nie jest tak jednoznaczna, ponieważ system włosów nieco różni się metodą przytwierdzenia na głowię oraz sposobem korzystania. Dlatego warto zagłębić się w temat codziennego użytkowania oraz pielęgnacji systemów. Wówczas można stwierdzić, czy to rozwiązanie jest dla Ciebie odpowiednie.

Każdy system włosów jest idealnie dopasowany do głowy klienta. Istnieje wiele czynników, które mają na to wpływ. Jednym z najważniejszych jest zdjęcie miary z głowy przyszłego użytkownika systemu. Przygotowanie bazy pod konkretne wymiary sprawią, że czepek będzie jak druga skóra, o której można zapomnieć po zamocowaniu. Wybór odpowiedniego materiału będzie miał wpływ na komfort w cieplejsze dni. Inną ważną kwestią jest rodzaj włosów umieszczonych na bazie. Szeroki wybór ich właściwości (m.in. długości i odcienia) daje możliwość dopasowania wyglądu fryzury do własnych pasm rosnących wciąż na głowie. Systemy uzupełnień spełniają oczekiwania i wyobrażenia dotyczące wyglądu. Dzięki temu są skuteczne i jednocześnie dyskretne. Fryzura będzie poprawiona, ale nikt z otoczenia nie zauważy w jaki sposób osiągnięto taki świetny efekt.

Aby rozwiać jeszcze ewentualne wątpliwości trzeba dodać, że systemy włosów są wykonywane w taki sposób, aby były przytwierdzone do skóry głowy trwale i komfortowo przez długi czas. Co to znaczy? Chodzi o to, żeby skóra głowy nie przegrzała się podczas noszenia uzupełnienia. Warto mieć na uwadze, że źle dobrana peruka i czepek mogą przynieść więcej problemów, niż korzyści. Mowa między innymi o podrażnieniach skóry i odparzeniach.

jak_dziala_system_wlosow

System włosów – jak go się nakłada?

Sposób nakładania systemu włosów zależy przede wszystkim od tego, jaki sposób mocowania będzie pasować użytkownikowi. Jest kilka metod, dlatego każdy będzie w stanie wybrać najbardziej komfortowy dla niego sposób. A zatem jakie wyróżniamy sposoby mocowania uzupełnień?

  • Klejenie – przy tej metodzie wykorzystujemy specjalny klej medyczny, który jest w stanie bez problemu przytwierdzić system włosów do skóry głowy. Użycie kleju nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia alergii i uczuleń. Warto jednak dodać, że miejsce naklejenia systemu włosów powinno być dokładnie przygotowane, czyli wydepilowane oraz umyte. Z kolei sam klej powinien odpowiednio przeschnąć przed założeniem systemu. Taki sposób aplikacji systemu włosów sprawdza się naprawdę dobrze, bo wytrzymuje od 2 do 4 tygodni.
  • Taśmy dwustronne – to sposób, który jest nieco podobny do mocowania klejem. W tym wypadku mamy do czynienia ze specjalnymi taśmami, które ułatwiają nakładanie systemu włosów. Odpowiednio ukształtowane fragmenty taśmy przykleja się do bazy uzupełnienia, a potem całość przytwierdza do głowy. Jest to jednak nieco mniej trwała metoda, ponieważ tak doczepione włosy trzymają się na głowie przeważnie od 1 do 2 tygodni. Jeżeli okaże się, że stosowanie taśm jest wygodniejszą metodą, niż nakładanie kleju, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać ich przez cały czas. Najważniejszy jest komfort użytkownika.
  • Klamry – w tym wypadku system zaczepiany jest specjalnymi klamrami, spinkami na włosach, które wciąż rosną na głowie użytkownika. W odróżnieniu od pozostałych metod, tutaj nie wykorzystuje się kleju. Dlatego jest to opcja polecana dla tych osób, które nie przepadają za dłuższym czasem przygotowywania systemu do nałożenia. Jest to naprawdę trwała metoda, ponieważ tak przytwierdzone uzupełnienie może się utrzymać od 4 do 6 tygodni.

Trzeba pamiętać, że na czas skutecznego zamocowania systemu będą wpływać różnorodne czynniki. W związku z tym podane wyżej wartości są uśrednione. Jeśli będziesz dbać o system włosów zgodnie z zaleceniami, z pewnością dasz radę przedłużyć ten okres. Jednak jeśli pielęgnacja systemu nie będzie regularna i dokładna, czas mocowania do głowy będzie znacznie krótszy od przewidywanego. Tak czy inaczej, wiesz już jakie sposoby mocowania systemów włosów są obecnie najczęściej stosowane.

System włosów – dla kogo?

Na skorzystanie z zalet systemu włosów najczęściej decydują się mężczyźni, którzy zmagają się z łysieniem. Jednak możliwość wyboru długości włosów w trakcie składania zamówienia sprawia, że uzupełnienia sprawdzą się również u kobiet. Warto pamiętać, że zamawiany system włosów zawsze powinien być dostosowany do swoich własnych preferencji i potrzeb. Można oczywiście uwzględnić rady i sugestie innych osób. Decydujące słowo powinno należeć jednak do użytkownika.

System nigdy nie powinien wywoływać jakiegokolwiek dyskomfortu podczas noszenia. Odpowiednio dobrane i wykonane uzupełnienie włosów będzie zachowywać się i wyglądać jak własne, naturalne pasma. Jego obecność na głowie nie powinna być w zasadzie odczuwalna.

Jeśli podejmiesz decyzję o zamówieniu opisywanego tutaj systemu, należy udać się do specjalisty dostępnego w profesjonalnym punkcie konsultacyjnym SecondHair. Doradca poświęci Ci czas na rozwianie ewentualnych wątpliwości i pomoc w zaprojektowaniu idealnego dla Ciebie uzupełnienia włosów.

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.