Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Jaka jest budowa włosa i jaki jest jego skład?

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

12 października 2015r.

Jak co tydzień, czas na poradę. Tym razem przedstawiamy Państwu odpowiedź na mogłoby się wydawać oczywiste pytanie.

Jaka jest budowa włosa i jaki jest jego skład?

Włos zbudowany jest z:

  • łodygi,
  • korzenia,
  • opuszka (cebulki),
  • ujścia torebki włosowej (por skórny),
  • gruczołu łojowego,
  • otoczki włosa,
  • mięśnia przywłośnego,
  • część łączno-tkankowa torebki włosowej,
  • brodawki włosa.

Włos składa się z ok.10% wody, 80% to białko czyli keratyna, tłuszcze stanowią ok.6%. Pozostałe 4% to cukry, aminokwasy oraz sole mineralne. Podstawowy składnik – keratyna – wytwarzana jest w naskórku. Chroni naskórek przez szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Keratyna zbudowana jest z aminokwasów. Nie jest rozpuszczalna w wodzie lecz łatwo ją zniszczyć działaniem wysokiej temperatury np. przy prostowaniu włosów lub używaniu lokówki. Wyróżniamy dwie postacie keratyny: eukeratyna i pseudokeratyna. Pierwsza jest sprężysta, elastyczna i rozciąga się. Druga zaś występuje w wyciągniętych włóknach keratyny.

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.