Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Łysienie całkowite

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

Łysienie całkowite to bardzo rzadka choroba skóry o nieustalonej dotąd etiopatogenezie (przyczynach powstawania stanów chorobowych). Ten typ łysienia dotyczy około 1% osób zgłaszających się do lekarzy. Na podstawie przypuszczeń i badań dotychczasowych przypadków, klasyfikuje się ją jako chorobę autoimmunologiczną, powiązaną z nieprawidłowym działaniem układu odpornościowego pacjenta.

W leczeniu łysienia całkowitego stosuje się metotreksat oraz kortykosteroidy - są to substancje stosowane w leczeniu problemów z autoagresją organizmu. Jednak fakt, że czynniki wywołujące chorobę do są końca znane, współczesna medycyna nie posiada skutecznych rozwiązań i środków, po zastosowaniu których choroba ustępuje u pacjentów całkowicie.

Łysienie całkowite
 

Choroba jest dosyć różnorodna i przejawia się kilkoma wariantami przebiegu. W związku z tym stosuje się przedstawiony poniżej podział odmian łysienia całkowitego.

  • Całkowity wrodzony brak owłosienia - dziecko, które przyjdzie na świat jest całkowicie pozbawione owłosienia ciała. Taki stan nie musi być permanentny, a owłosienie dziecka może się z czasem pojawić, jednak nie we wszystkich przypadkach. Z powodu genetycznego dziedziczenia cech, inni członkowie również mogą nie posiadać owłosienia, zawsze będą to osoby tej samej płci.
  • Częściowy wrodzony brak owłosienia - występuje w formie ograniczonej, dotyczącej skóry głowy lub w formie rozlanej i obejmuje wtedy rozległe obszary skóry na całym ciele.
  • Dominujący brak owłosienia - występuje w postaci ogólnej, bądź ogranicza się tylko do samej głowy chorego. Całkowita utrata włosów następuje zwykle w okresie dojrzewania i kończy się do 20. roku życia. W przypadku wystąpienia tego rodzaju choroby mają miejsce zmiany w obrębie mieszków włosowych, następuje niedorozwój gruczołów łojowych. Paznokcie chorego cechują się kruchością i zwiększoną podatnością na łamanie i inne uszkodzenia mechaniczne.
  • Wrodzone słabe owłosienie - ta postać choroby charakteryzuje się występowaniem na skórze pacjenta określonych miejsc ze słabym owłosieniem. Miejsca te mogą występować w różnych częściach skóry na całym ciele lub ograniczać się do miejsc wyłącznie na skórze głowy. Wyróżnia się tutaj dwie postacie choroby. Jedna jest uznawana za zwykłe słabe owłosienie ciała. Z kolei za drugą przyczynę uznaje się zaburzenia rozwoju ektodermy (warstwy komórek zarodka, które z czasem przekształcają się w naskórek i jego wytwory).

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.