Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Łysienie dziedziczne

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

Łysienie dziedziczne to forma łysienia uwarunkowana genetycznie. Dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Za jego początek uważa się przerzedzenie włosów. Choroba ujawnia się między 20. a 50. rokiem życia. Za przyczynę powstawania tej odmiany łysienia uznaje się reakcję chemiczną dihydrotestosteronu (DHT) z mieszkami włosów, które posiadają genetyczną podatność na jego działanie. Jest to najbardziej aktywna organicznie odmiana testosteronu. W przypadku kobiet zawartość testosteronu w organizmie jest znikoma, dlatego u nich łysienie dziedziczne objawia się najwyżej lekkim przerzedzeniem włosów. W przypadku mężczyzn, zmniejszenie ilości włosów jest zaledwie początkiem problemów z fryzurą. Mężczyźni tracą włosy najpierw na skroniach, potem pojawiają się zakola, w kolejnej fazie następuje utrata włosów na czubku głowy. Faza zaawansowana charakteryzuje się występowaniem włosów jedynie po bokach i z tyłu głowy.

Łysienie dziedziczne

Łysienie dziedziczne jest powiązane z męskim układem rozrodczym i produkcją testosteronu. Duża zawartość testosteronu w męskim organizmie sprzyja wypadaniu włosów na czubku głowy, ale potęguje ich wzrost na innych częściach ciała, np. zarostu na twarzy czy owłosienia na plecach.

Nazwa schorzenia wywodzi się z faktu, że ryzyko wystąpienia choroby można określić na podstawie podobnych przypadków wśród przodków chorego. Odziedziczony gen odpowiedzialny za łysienie ma bardzo duże szanse na wywołanie wzmożonego wypadania włosów zwłaszcza u mężczyzn.

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.