Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Profilaktyka łysienia, czyli jak opóźnić proces wypadania włosów

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

1 lipca 2020r.

Wyraźne przerzedzenie niegdyś gęstej czupryny może być źródłem kompleksów i zakłopotania. Zamiast bezczynnie czekać, aż na czubku głowy, czole czy skroniach pojawią się nieestetyczne prześwity, stosuj profilaktykę i kompleksowo zadbaj o swoje włosy i skórę głowy. Wszystkim tym, którzy chcą odroczyć ryzyko wypadania włosów radzimy, jak opóźnić proces łysienia.

Jesteś tym, co jesz

Nie od dziś wiadomo, że dieta ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, a co za tym idzie również wygląd zewnętrzny. Jeśli chcesz, aby na poduszce czy szczotce z każdym dniem pojawiało się mniej włosów, starannie komponuj posiłki. Osłabienie włosów i skóry głowy może być wynikiem niedoboru ważnych składników odżywczych, między innymi cynku, żelaza, manganu, krzemu, miedzi, niektórych witamin czy aminokwasów siarkowych będących głównym budulcem włosa. O znaczeniu diety w kondycji naszych włosów wspominaliśmy w poprzednim tekście na blogu Second Hair Clinic.

Co zatem należy jeść, aby opóźnić proces łysienia? Przede wszystkim nabiał i mięso bogate w pełnowartościowe białko oraz ryby morskie zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i witaminy A, D oraz witaminy z grupy B. Oleje roślinne, oliwa z oliwek, nasiona dyni, pestki słonecznika, orzechy oraz awokado to doskonałe źródło minerałów i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Niedobory żelaza uzupełnisz, wzbogacając jadłospis o buraki, jagnięcinę, suszone owoce, kurze jaja, porzeczki, nasiona roślin strączkowych, brokuły, kaszę gryczaną i jaglaną. Warto również odstawić niektóre dodatki w postaci kawy, alkoholu czy produktów bogatych w cukier i sól.

Poczuj wiatr we włosach!

Misterne upięcia, zaplecione dready, ciasne warkocze i kucyki nie sprzyjają dobrej kondycji włosów. Zbyt mocne związywanie włosów gumkami i spinkami powoduje ucisk i podrażnienie mieszków włosowych, co jest bezpośrednią przyczyną tak zwanego łysienia trakcyjnego. Symptomami dysfunkcji są nie tylko prześwity na głowie, ale również łuszczenie się skalpu, wrażliwość na dotyk, niewielkie zmiany ropne i ból głowy. Aby przeciwdziałać chorobie, wystarczy zmienić swoje nawyki – zrezygnować z koków i upięć oraz ze sztucznych, doczepianych pasm na rzecz naturalnej fryzury, nie obciążać włosów intensywnym suszeniem, modelowaniem i prostowaniem. Właściciele długich i kędzierzawych włosów mogą korzystać z usług specjalnych szczotek ułatwiających rozczesywanie. Wolne warto dać włosom szczególnie podczas snu, by czas spędzony w objęciach Morfeusza był także i dla nich momentem na regenerację.

Kontroluj hormony, a włos Ci z głowy nie spadnie

Przyczyna przerzedzenia fryzury może być poważniejsza, niż może się na pierwszy rzut oka wydawać. Nie bagatelizuj sygnałów, jakie wysyła Twoje ciało. Wypadające pasma mogą oznaczać problemy hormonalne. U mężczyzn przyczyną łysienia androgenowego jest nadwrażliwość na dihydrotestosteron, czyli pochodną testosteronu. Choroba ma przeważnie charakter dziedziczny, a przeciwdziałać jej mogą specjalistyczne środki farmakologiczne. Kobiety, które zauważą u siebie problemy z intensywnym wypadaniem włosów, mogą udać się do endokrynologa w celu sprawdzenia poziomu hormonów TSH. Głównym sprawcą spustoszenia na głowie często okazuje się być tarczyca – gruczoł produkujący hormony wielokierunkowo regulujące pracę ogromnej ilości tkanek w ludzkim organizmie. Konsultacja z lekarzem, postawienie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia ureguluje gospodarkę hormonalną, co powinno położy kres problemom z łysieniem.

Higiena przede wszystkim

Osoby borykające się z nadmierną utratą włosów powinny szczególnie dbać o higienę. Łój, bakterie mnożące się na głowie pokrytej przetłuszczonymi pasmami i martwy naskórek stwarzają doskonałe warunki do chorób dermatologicznych, które mogą przyczynić się do utraty włosów. Regularne mycie włosów, stosowanie szamponów, masek i odżywek dostosowanych do indywidualnych potrzeb to prosty, a zarazem skuteczny sposób na piękną i zadbaną fryzurę. W aptekach nie brakuje specyfików zawierających aktywne składniki wzmacniające strukturę włosów oraz hamujące wypadanie. Jeśli nie jesteś pewien, jaki kosmetyk będzie lekarstwem na Twoje problemy, warto skonsultować się z dermatologiem lub trychologiem.

Zbawienna medycyna estetyczna

Coraz popularniejszą metodą przeciwdziałającą wypadaniu włosów jest poddanie się zabiegowi mezoterapii igłowej. Kuracja wykonywana w gabinetach medycyny estetycznej polega na iniekcyjnej aplikacji w skórę głowy odżywczego koktajlu zawierającego witaminy, leki przeciwzapalne i składniki odżywcze lub osocze bogatopłytkowe. Taka mieszanka poprawia jakość włosów, hamuje ich wypadanie oraz pobudza wzrost cebulek włosowych.

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.