Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Przewodnik po doborze systemu włosów

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

23 czerwca 2023r.

Jak dopasować system do swoich potrzeb?

Trzeba przyznać, że systemy włosów stały się ostatnimi czasy bardzo popularną metodą walki z widocznymi następstwami łysienia. Dzięki ich zaletom coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie w siebie, odbudowę pewności i poprawę samopoczucia. Klienci mają do wyboru wiele elementów, które wpływają na indywidualny charakter tworzonego systemu włosów. Każdy może skomponować takie uzupełnienie, które będzie w 100% odpowiadać potrzebom. Na co w takim razie zwrócić uwagę przy wyborze poszczególnych części systemu? Zapraszamy do lektury!

System włosów — jakiego rodzaju włosy wybrać?

Przede wszystkim trzeba zdecydować jaki rodzaj włosów ma znajdować się w zamawianym uzupełnieniu. To jest jeden z najważniejszych wyborów, który będzie decydował bezpośrednio o wyglądzie przyszłej fryzury. Do wyboru są włókna syntetyczne lub pasma naturalne. W zależności od potrzeb i możliwości, bardziej pasować będą włosy jednego lub drugiego rodzaju.

Włosy syntetyczne to pasma produkowane w specjalistycznych fabrykach, przygotowywane w wielu różnorodnych odcieniach i długościach. Włosy tego typu są tańsze i wyglądają jak naturalne. To bez dwóch zdań są cechy, które decydują o ich sporej popularności. Wybór tego rodzaju pasm wiąże się jednak z kilkoma ważnymi zasadami, których należy bezwzględnie przestrzegać. Przede wszystkim nie możesz myć ich zwykłym szamponem, a jedynie dedykowanym środkiem do włosów syntetycznych. Musisz ponadto uważać na wszelkie niekorzystne czynniki zewnętrzne, takie jak między innymi źródła bardzo wysokich temperatur. Zbyt bliskie siedzenie przy ognisku, korzystanie z kuchenki gazowej lub podmuchy gorącego powietrza z piekarnika mogą doprowadzić do poważnej deformacji pasm. Chodzi o bezpośredni kontakt włosów z bardzo wysoką temperaturą. Dotyczy to też używania suszarek, lokówek i prostownic. To są jednak nadal rzadkie zdarzenia, dlatego wciąż wiele osób sięga po włókna syntetyczne.

Jak sama nazwa wskazuje, włosy naturalne pochodzą z naturalnego źródła. Są pozyskiwane od innych osób w trakcie strzyżenia. Wysoka jakość tych pasm wynika z odpowiedniego pielęgnowania w czasie zapuszczania. W związku z tym ich wygląd nie będzie różnił się niczym od Twoich prawdziwych włosów. Możesz myć pasma naturalne razem ze swoimi włosami, jednak nie za często i wyłącznie przy użyciu delikatnych szamponów. Takie włosy pozwalają na modelowanie, dzięki czemu możesz bez problemu zmienić fryzurę, jeśli masz chęć lub zajdzie taka potrzeba.

Jeśli chodzi o kolor i długość włosów, to wszystko zależy od Twoich preferencji. Trzeba jednak przy tym pamiętać, aby nie wybierać włosów, które w nawet niewielkim stopniu nie pasują do Twojego naturalnego wyglądu. Źle wybrane pasma będą potęgować wrażenie sztuczności, a tego chcemy oczywiście uniknąć. W tym celu najlepiej skonsultować się ze specjalistą. On pomoże jak najlepiej dobrać odcień włosów. Pamiętaj, że w przypadku peruki naturalnej możesz ją farbować i dobrać fryzurę odpowiednią do swojej estetyki i potrzeb.

Z kolei długość włosów będzie zależała od tego, co Ci się podoba. Trzeba tu jednak pamiętać, że raz dobraną długość pasm można modyfikować tylko w jedną stronę. Można je jedynie skrócić, nie da się ich dokleić. Jeśli komuś bardzo zależy na takiej modyfikacji uzupełnienia, to musi oddać system do ponownego nałożenia włosów. Jednak taka procedura wiąże się z bardzo dużymi kosztami i oczekiwaniem na możliwość ponownego skorzystania z systemu uzupełnień.

Fryzura — jeśli masz na myśli konkretną fryzurę, to koniecznie wspomnij o tym specjaliście, który będzie przygotowywał Twój system. Wówczas możliwe będzie dopasowanie włosów w taki sposób, aby idealnie komponowały się z pasmami rosnącymi wciąż na Twojej głowie.

Przewodnik po doborze systemu włosów

Pozostałe elementy systemu włosów są równie ważne

Rodzaj czepka — czepek, zwany również bazą, to jest ta część systemu, która bezpośrednio styka się z głową. Z tego powodu musi być dobrany jak najdokładniej to jest możliwe. Tylko wtedy będzie można poczuć się swobodnie po założeniu uzupełnienia na głowie. Możesz postawić na skórę syntetyczną, która jest wybierana ze względu na wytrzymałość lub na siateczkę, która jest bardzo przepuszczalna. Jest to więc wybór elementów, które warto sprawdzić wcześniej na własnej skórze. Teoretyzowanie o tych materiałach nie da żadnego efektu i nie pomoże w zaprojektowaniu najlepszego możliwego systemu włosów.

Wiele osób nie ma świadomości, że testowanie i przymiarka systemu to nadal jest ważna część zamawiania uzupełnienia włosów. Jeśli na tym etapie cokolwiek nie będzie Ci odpowiadało albo będzie irytować, to trzeba mieć świadomość, wszelkie niedociągnięcia, uwierające elementy albo źle dopasowana linia włosów będzie Cię denerwować już przez cały czas korzystania z uzupełnienia. Wszystkie takie pozorne drobnostki muszą być zgłoszone od razu, aby ograniczyć ryzyko jakichkolwiek niedogodności. Tylko wtedy możesz cieszyć się ze swojej poprawionej fryzury.

Pielęgnacja i utrzymanie systemu

Pamiętaj, że o system włosów trzeba nieustannie dbać, aby utrzymać go w jak najlepszym stanie. Dlatego warto zawczasu zdobyć wszelkie niezbędne informacje, które pozwolą najdłużej cieszyć się systemem. W trakcie wizyty w punkcie stacjonarnym trzeba porozmawiać z doradcą na temat preparatów, które można stosować w trakcie pielęgnacji. Spytaj się o częstotliwość mycia oraz rozczesywania systemu. Jeżeli zapomnisz o którymś aspekcie, to u nas znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat systemu włosów.

Teraz już wiesz na co szczególnie zwrócić uwagę w procesie projektowania uzupełnienia swojej fryzury. Odpowiednie dobranie elementów z pewnością zaprocentuje zadowoleniem. Twój system włosów stanie się dla Ciebie tak naturalny, że przestaniesz odczuwać jego obecność na swojej głowie. Wtedy śmiało można stwierdzić, że uzupełnienie jest zaprojektowane i wykonane idealnie.

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.