Obserwując trendy w branży medycyny estetycznej zauważyć można, iż powoli  zbliża się kres peruk tradycyjnych, bowiem zastępowane są rozwiązaniami o wiele bardziej zaawansowanymi, komfortowymi i odpornymi na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych –
Systemami Włosów

 

Główną wadą peruk czy tupetów tradycyjnych jest fakt, że jedynie luźno przylegają one do skóry głowy, przez co mogą przesunąć się lub spaść całkowicie w najmniej spodziewanym momencie. Z obawy przed tego typu nieprzyjemnymi sytuacjami, ich użytkownicy często unikają uprawiania ekstremalnych dyscyplin sportu, kąpieli w basenach i większych zbiornikach wodnych oraz spacerów podczas nadmiernych porywów wiatru. Na szczęście jednak, dzięki systemom uzupełnień włosów problemy te po prostu nie występują!

Stosowane materiały w Systemach Włosów

Oferowane prez nas materiały opierają się przede wszystkim na wykorzystaniu bardzo cienkiej warstwy monofilamentu lub materiału pochodnego oraz poliuretanu, do którego to mocowane są poszczególne kosmyki włosów. Materiał taki nie tylko umożliwia skórze głowy oddychanie i oddawanie ciepła, ale również dokładnie przylega do powierzchni głowy, co minimalizuje ryzyko ewentualnego przesuwania czy braku stabilności produktu.

 

Indywidualny projekt

Kolejnym ogromnym plusem w metodzie innowacyjnych systemów włosów jest fakt, iż możemy je przygotować zgodnie z wytycznymi klienta, a więc nie ma tu mowy o tanich, robionych hurtowo produktach – wszystkie wykonywane są z najwyższej jakości materiałów w ilościach jednostkowych, natomiast ich kolor, styl oraz sposób upięcia odpowiadają oczekiwaniom przyszłego użytkownika. Jak więc doskonale widać – peruki tradycyjne mają bardzo silnego konkurenta, który w najbliższym czasie prawdopodobnie całkowicie je zdetronizuje. SecondHair Systems® to unikalne uzupełnienie tworzone na indywidualne zamówienie.

Każde jest inne, zaczynając od rodzaju i kształtu bazy, poprzez rodzaj włosów, ich gęstość i długość, po kolor i dowolną fryzurę. Nawet te bardzo krótkie oraz te z odkrytym czołem, praktycznie niemożliwe do wykonania w standardowych uzupełnieniach czy perukach. Spersonalizowanie potrzeb naszych Klientów to gwarancja perfekcyjnego dopasowania oraz atrakcyjnego i naturalnego efektu końcowego. Osadzenie uzupełnienia jest niezwykle proste a mocowanie precyzyjne i stabilne. Włosy nie przesuną się nawet podczas aktywnego uprawiania sportów.
Po zamocowaniu bazy systemu włosów linia u nasady włosów pozostaje niewidoczna, podobnie jak mikroskóra systemu, której gołym okiem nie rozróżnimy od naturalnej skóry głowy. Uzupełnienie nie wymaga szczególnej pielęgnacji, włosy można myć jak własne, dlatego użytkowanie systemu jest tak komfortowe i nie narzuca zmiany przyzwyczajeń.

System włosów SecondHair Systems® jest polecany dla:

 • łysych lub łysiejących, zarówno z przyczyn chorobowych jak i naturalnych
 • pragnących ulepszyć swoją fryzurę pod względem gęstości, długości i wyglądu
 • osob, które nie chcą chirurgicznej transplantacji włosów
 • niezadowolonych z efektu przeszczepu włosów (zagęszczamy po przeszczepie)
 • świadomych skutków innych sposobów przedłużania i zagęszczania włosów
 • pacjentów po chemioterapii
 • ceniących sobie wygodę i indywidualnie tworzone produkty

Parametry techniczne:

 • Baza systemu nazywana również mikroskórą. Do niej mocujemy bardzo precyzyjnie włosy imitując tym samym naturalny porost. Grubość mikroskóry może wynosić od 0,03 do 2 milimetrów.
 • Całkowicie transparentna, daje bardzo naturalny efekt.
 • Wykonana z antyalergicznych materiałów najwyższej jakości doskonale dopasowuje się do kształtu głowy. Zapewnia maksymalną wygodę w każdej sytuacji.
 • Przewiewna, posiada mikropory przez które oddycha. Tylko wówczas skóra ma odpowiednią wentylację i nie poci się.

W uzupełnieniach systemowych stosujemy pięciogwiazdkowe najwyższej jakości włosy naturalne oraz syntetyczne. W swojej ofercie posiadamy dziewicze włosy europejskie, słowiańskie, mongolskie oraz indyjskie.

 W metodzie SecondHair System wykorzystujemy wyłącznie zdrowe włosy.

Zdrowy włos

Zniszczony włos

Dlaczego warto zdecydować się na Hair System?

 • Hair System doskonale trzyma się głowy, dzięki czemu nie występuje ryzyko, że się on przesunie lub całkowicie odpadnie.
 • Można pielęgnować w sposób identyczny jak włosy naturalne, a więc przy wykorzystaniu odpowiednich szamponów, odżywek czy balsamów pielęgnacyjnych.
 • Pozwala na angażowanie się w sporty ekstremalne. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby udać się z nimi na pływalnię lub do solarium – obróbka jaką przechodzą włosy wzmacnia je i sprawia, że niekorzystne warunki pogodowe czy nadmierna wilgoć nie są im straszne.
 • Każdy z systemów przygotowywany jest zgodnie z wytycznymi klienta odnośnie koloru, długości, stylu, czy sposobu upięcia.
 • Klient może samodzielnie określić gęstość i grubość włosów wykorzystanych do wykonania bazy, co jest niemożliwe w przypadku peruk standardowych.
 • System uzupełnień gwarantuje naturalny, piękny wygląd, olśniewający blask oraz komfort użytkowania na co dzień.
 • Systemy włosów są o wiele bardziej komfortowe w użytkowaniu oraz gwarantują odpowiednią wentylację skóry głowy.
 • Do produktów standardowych najczęściej stosowane są włosy azjatyckie, które to dostępne są w nieco niższej cenie od ich pozostałych odpowiedników, jednakże nie gwarantują tak wysokiej żywotności. W systemach uzupełnień wykorzystujemy w większości włosy słowiańskie, które to wyglądają doskonale i charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością.
 • W przypadku peruki, musimy się liczyć z koniecznością zakrycia całej powierzchni głowy, natomiast system uzupełnień pozwala na pokrycie jedynie obszarów dotkniętych łysieniem lub nadmiernym przerzedzaniem się włosów.
 • Właściwie dopasowany system uzupełnień nie będzie nadmiernie się splątywał, dzięki czemu możliwe jest udanie się na spoczynek bez jego zdejmowania!
 • Zastosowanie systemu niemalże uniemożliwia określenie linii przejścia pomiędzy włosami użytkownika a obszarem uzupełnianym.