Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Włosy na zamówienie

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

1 sierpnia 2023r.

Włosy na zamówienie

Dzisiejszy przemysł perukarski jest niesamowity. Dzięki rozwojowi technologii, lepszych materiałów i nowoczesnych sposobów produkcji niemalże każdy może znaleźć taki produkt, jakiego potrzebuje. To bardzo dobra informacja szczególnie dla osób, które borykają się z problemami trychologicznymi. Pomimo coraz większej popularności tego typu produktów, świadomość o istnieniu takiej metody walki z przerzedzeniami nie jest zbyt duża. W pierwszej kolejności na myśl przychodzą klasyczne peruki, toppery i tupety. Wspomniane rozwiązania mają swoje zalety, jednak pod względem całokształtu nie mogą równać się z systemami włosów. Jeśli chcesz zacząć nosić włosy naturalne, które będą w odcieniu Twoich własnych pukli, nie będą mocno modyfikowane i przede wszystkim zachowały swój kolor, to system włosów sprawdzi się w takiej sytuacji najlepiej. Jaka jest budowa takiego uzupełnienia i dlaczego warto się nim zainteresować?

Włosy na zamówienie — dopasuj je idealnie do swoich potrzeb

Może nie wszyscy o tym wiedzą, ale włosy naturalne to ogólne pojęcie na pasma pozyskiwane od innych osób w trakcie strzyżenia. Włosy tego typu dzielą się na różne rodzaje ze względu na ich pochodzenie i właściwości związane z budową. Warto zaznaczyć, że nie każdy rodzaj włosa będzie spełniał Twoje oczekiwania. Dlatego warto zawczasu dokładnie zapoznać się z cechami konkretnych rodzajów włosów.

Jeżeli zamówisz włosy zdając się na przypadek i odrobinę szczęścia, bez zwracania uwagi na ich rodzaj, grubość i docelowy kształt, to może się okazać, że kolor i długość będą odpowiednie. Z kolei struktura lub sposób układania się mogą nie pasować. Jak w takim razie wybrać włosy na zamówienie, które spełnią Twoje oczekiwania?

  • Włosy azjatyckie — ten rodzaj włosa charakteryzuje się przede wszystkim wysokim stężeniem pigmentów, co skutkuje głęboką czernią lub brązem. Są to włosy nieco mniej wytrzymałe, jednak bardzo klasyczne i gładkie, dzięki czemu świetnie sprawdzają się na osobach o eleganckim wizerunku. Wiele osób związanych z biznesem decyduje się właśnie na wykorzystanie tego typu włosów do swojej peruki czy systemu włosów. Warto jednak pamiętać, że takie włosy nie nadają się do farbowania i mogą uszkodzić się przy próbie zmiany koloru.
  • Włosy indyjskie — najczęściej wybierane włosy do tworzenia topperów, tupetów czy systemów włosów. Są one nieco wytrzymalsze od azjatyckich, jednak ich farbowanie nadal całkowicie mija się z celem. Niemniej jednak są falowane i bardzo dobrze się układają.
  • Włosy mongolskie — te włosy są również bardzo klasyczne, jednak są nieco bardziej uniwersalne, gdyż nie reagują tak źle na farbowanie i można je nawet rozjaśnić do platynowego blondu. Ten rodzaj włosów jest więc bardzo dobrym, lecz nieco droższym zamiennikiem dla włosów azjatyckich (chińskich).
  • Włosy europejskie — włosy bardzo popularne ze względu na swoją uniwersalność. Są wystarczająco wytrzymałe i bardzo lubią stylizacje czy farbowanie, dlatego tak często wybiera się je do tworzenia peruk długich. Wykorzystuje się je również w topperach oraz tupetach. Bardzo dobrze dopasowują się do fryzur mieszkańców Europy, gdyż ich struktura jest zbliżona.
  • Włosy słowiańskie — te włosy uznawane są za jednocześnie najdelikatniejsze w dotyku i najodporniejsze na uszkodzenia. To kwestia zachowanej łuski włosa, która pełni rolę ochronną. Tego typu pasma występują w naturalnych jasnych odcieniach, dzięki czemu osoby, które mają własne włosy w odcieniach blondu i jasnych brązów mogą bez problemu dobrać perukę czy system właśnie w potrzebnym kolorze, bez potrzeby farbowania. Jest to jednak opcja najdroższa, ze względu na trudność w ich pozyskiwaniu.

Teraz już wiesz, jaki rodzaj włosa dobrać, aby spełniał Twoje oczekiwania i odpowiadał wyobrażeniom o nowej fryzurze. Jednak najlepiej jest skontaktować się ze specjalistą, który w kompleksowy sposób zaopiekuje się Tobą podczas doboru wymarzonej peruki lub toppera. Doradca odpowie na wszelkie pytania, rozwieje wątpliwości i odpowiednio pokieruje procesem wyboru jak najlepszego uzupełnienia fryzury.

Włosy na zamówienie

Rodzaj włosa wybrany, co dalej?

W dalszej kolejności jest wybór długości. Trzeba dobrze określić długość włosów na zamówienie, gdyż może okazać się, że producent uzupełnienia nie ma aktualnie na stanie potrzebnej ilości odpowiednio długich włosów lub pasm takiego samego odcienia. Dlatego też precyzyjne określenie zarówno rodzaju jak i długości jest kluczowe w zamawianiu włosów na perukę, tupet czy system włosów. Jeżeli będziesz już zdecydowany/zdecydowana na konkretne włosy, to wówczas można pomyśleć o tym, jaki produkt będzie tak naprawdę potrzebny. Jedną z głównych cech klasycznych peruk jest to, że zakłada się je na całą głowę. Całkowicie zasłanianie są więc przerzedzenia oraz ewentualne włosy rosnące na głowie. Z drugiej strony jeśli zdecydujesz na zakup tupetu, toppera albo systemu włosów, to będziesz w stanie zagęścić swoje pasma. Poprawiona w ten sposób fryzura będzie wyglądała co najmniej tak dobrze, jak cała peruka.

Lektura powyższego tekstu dostarcza istotnych informacji na temat włosów wykorzystywanych do produkcji najlepszych uzupełnień. W tym momencie najważniejsze decyzje leżą po stronie klientów, którzy określą jakie rozwiązania są dla nich najbardziej odpowiednie. Może się wydawać, że to prosta decyzja. Jednak perspektywa zmienia się w momencie, kiedy ktoś samodzielnie staje przed takim wyborem. Dlatego nie warto spieszyć się nadmiernie, trzeba pamiętać o informacjach opisanych powyżej i dokonać takiego wyboru, aby cieszyć się przy każdym spojrzeniu w lustro.

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.