Chcesz abyśmy do Ciebie oddzwonili?

Wypadanie włosów
Sposoby leczenia

Sprawdzone metody na łysienie i wypadanie włosów

Wypadanie włosów u kobiet

Przyczyn wypadania włosów u kobiet należy doszukiwać się w genach. Ilość hormonów w organizmie, szczególnie u kobiet, ma negatywny wpływ na gęstość włosów na głowie. Odpowiedzialne są za to androgeny (m.in. testosteron). W sytuacji kiedy poziom tych hormonów w kobiecym organizmie jest zbyt duży, na twarzy, kończynach a nawet klatce piersiowej pojawiają się ciemniejsze włoski. Może pojawić się także łysienie androgenowe, które jest typowe dla mężczyzn i charakteryzuje się powstawaniem zakoli oraz wypadaniem włosów z czubka głowy.

Również kobiety, które zmagają się z chorobami jajników, są w trakcie menopauzy lub w okresie po zakończeniu ciąży mogą zauważyć zmiany dotyczące wyglądu ich włosów. Równie ważnym czynnikiem, który ma niebagatelny wpływ na wygląd kobiecych włosów, jest długotrwały stres, który spowalnia procesy odżywiania mieszków włosowych. W rezultacie łodygi włosów są słabsze, cieńsze i wzrasta ryzyko ich wypadania. Różnego rodzaju choroby skóry, łojotok czy łupież również mogą być ważnym czynnikiem wpływającym na wypadanie włosów.

Kolejną przyczyną, z której nie wszyscy zdają sobie niestety sprawę, jest nieprawidłowa dieta. Zamiast regularnego spożywania posiłków typu fast food i mocno przetworzonej żywności, powinniśmy pomyśleć jak częściej dostarczyć naszemu organizmowi mikro i makroelementów. To one są odpowiedzialne za stan i wygląd naszej skóry, paznokci oraz włosów. Dieta bogata w warzywa, owoce i chude mięso, takie jak drób i ryby, z pewnością wpłynie pozytywnie na samopoczucie i wygląd. Należy przy tym pamiętać, aby posiłki były przyjmowane w regularnych odstępach i, w miarę możliwości, o stałych porach. Nie zapominajmy także o regularnym uzupełnianiu płynów, ponieważ odpowiednie nawodnienie organizmu ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie wszystkich narządów.

Wypadanie włosów ze szczotki

Wypadanie włosów u mężczyzn

Czynniki genetyczne również u mężczyzn są główną przyczyną wypadania włosów. W tym wypadku znowu wysokie poziomy stężenia męskich hormonów płciowych (androgenów) wpływają znacząco na proces utraty owłosienia na głowie.

W normalnej sytuacji, gdy z mieszka wypada jeden włos, w jego miejscu wyrasta już kolejny, równie piękny i mocny. Mieszki włosowe, które są genetycznie podatne na działanie androgenów, nie są w stanie wyprodukować takiego samego włosa - kolejny jest cieńszy, mniejszy i jaśniejszy (ma w sobie mniej pigmentu). Z czasem praca takiego mieszka ustaje i kolejny włos już z niego nie wyrasta. Androgeny przyczyniają się także do zwiększenia prawdopodobieństwa na powstanie łojotoku, który także ma wpływ na wypadanie włosów.

Badania dowiodły, że krążenie krwi w skórze głowy również ma znaczny wpływ na wypadanie włosów i łysienie. Udowodniono, że u osób, które nie zmagają się w utratą włosów, ukrwienie skóry głowy jest znacznie intensywniejsze. Większe ukrwienie przekłada się na lepsze odżywienie mieszków włosowych i bezpośrednio wpływa na stan włosów.

Sposób na wypadanie włosów

Jaki jest zatem najlepszy sposób na wypadanie włosów?
Jak walczyć z wypadaniem włosów i czy jest to w ogóle możliwe?
Czy sposoby na wypadanie włosów są warte ich stosowania?

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z zawartością strony naszej Kliniki Włosa SecondHair. Znajdą tutaj Państwo szereg przydatnych informacji na temat skutecznych sposobów walki z wypadaniem włosów i łysieniem.

Kontakt z SecondHair Clinic

My także jesteśmy zdania, że kto pyta nie błądzi. Osoby zainteresowane ofertą SecondHair Clinic oraz SecondHair System zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na Państwa pytania czekamy pod numerami telefonów: tel. 22 871 94 25 i tel. 501 893 271 oraz adresem mailowym: info@secondhair.pl. Zachęcamy również do kontaktu za pomocą poniższego formularza lub komunikatora umieszczonego w prawym dolnym rogu ekranu. Z przyjemnością rozwiejemy Państwa wątpliwości związane z osiągnięciem celu, jakim są bujne, naturalnie wyglądające włosy.

Do Państwa bezpośredniej dyspozycji jesteśmy również w siedzibie SecondHair Clinic w Warszawie oraz punktach konsultacyjnych w: Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. We wszystkich tych miejscach udzielamy porad dotyczących systemowego uzupełniania włosów metodą SecondHair System®.

...

Formularz kontaktowy

Captcha

Klinika Włosa SecondHair to zespół specjalistów – lekarzy, trycholog warszawa i fryzjerów pozwoli każdemu odzyskać piękną fryzurę i dobre samopoczucie. Leczymy różne dolegliwości - wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe, bliznowaciejące, telogenowe, anagenowe lub całkowite. W naszej wieloletniej praktyce zajmowaliśmy się różnymi typami łysienia: okresowym, poporodowym, dziedzicznym, neurotycznym, pospolitym, a także łysieniem wężykowatym, rozlanym i dyfuzyjnym. Nieobcy jest też nam mikropigmentacja czy przeszczep włosów a także zagadnienia łysienia u dzieci, łysienia męskiego czy łysienia dynamicznego. Dzielimy swoją wiedzę z osobami cierpiącym na trichotillomanię oraz zmagającym się z efektami ubocznymi terapii nowotworowych.